У Центральній міській лікарні Ізюма встановили комп’ютерний томограф

08.08.2023 17:19 Ізюм
Фото: МОЗ Фото: МОЗ

Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері у місті Ізюм Харківської області, яка зазнав значних руйнувань внаслідок ракетних ударів і авіанальотів, отримала компʼютерний томограф.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу МОЗ.

До війни лікарня мала статус опорної та надавала послуги понад 180 тисячам мешканців міста Ізюм і Ізюмського району.

Розташування медзакладу поруч з трасою «Київ – Харків – Довжанський» робить його важливим для всієї системи екстреної медичної допомоги.

Після деокупації Ізюма розпочалися роботи по реконструкції лікарні. Там встановлені нові вікна, налагоджено електро-, водо- та теплопостачання головного та інфекційного корпусів, де надається дерматовенерологічна та фтизіатрична допомога.

За словами медиків, окупанти розкрали з лікарні комп’ютерну техніку, високовартісне медичне обладнання, в т.ч. компоненти КТ-апарату та супутнє обладнання, електропроводку, передає пресслужба ХОВА.

«Потреба в обладнанні актуальна через значну кількість складних діагностичних випадків, що надходять до нашого закладу, необхідність діагностики гострих порушень мозкового кровообігу та черепно-мозкових травм», – розповів медичний директор Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері Богдан Бережний.

За його словами, відповідно до норм МОЗ залежно від складності випадку та налаштувань апарату, новий КТ може обслуговувати 10-15 осіб на день.

Нагадаємо, в Ізюмі перед опалювальним сезоном встановлять десять модульних котельних. Загалом планується встановити 10 котельних потужністю 1 МВт. Перші три вже встановлені, вони зможуть опалювати 11 багатоповерхівок.

Нагадаємо також, нещодавно в Ізюмі з’явилися графіті харківського художника Гамлета ЗіньківськогоСтріт-арт митець відомий своїми монохромними роботами з філософськими надписами. Своєю творчістю Гамлет прагне привернути увагу світової спільноти до майбутньої відбудови міста.

Раніше ми писали, що рятувальники поновили пошукові роботи у зруйнованих авіабомбами житлових будинках в місті Ізюм Харківської області, які були атаковані у березні минулого року. 

Більше новин Ізюм читайте на нашому сайті. 

Автор: Галина Гришко