Окупанти обстріляли школу в Ізюмі: провокації продовжуються

Неможливість доставити гуманітарну допомогу, відсутність комунальних послуг та виживання – ситуація в Ізюмі та Балаклії.

Як розповів “Слобідському краю” голова Ізюмської РВА Степан Масельський, у тимчасово окупованих Ізюмі та Балаклії ворог влаштовує провокації для дестабілізації ситуації.

– Постійно з боку ворога провокації йдуть. Уночі в Ізюмі була обстріляна школа, у мене є інформація, що обстріл ішов з боку тимчасово окупованого Куп'янська. Тобто це спеціально робиться, щоб дестабілізувати ситуацію. Щоб сказати: “Це ЗСУ обстрілюють мирних мешканців та руйнують місто”. Але в нас люди свідомі – вони бачать звідки, коли та куди прилетіли снаряди. В окупантів не вийде налаштувати населення проти України, – розповідає Степан Масельський.

У соціальних мережах родичі та знайомі тих, хто залишився на тимчасово окупованих територіях, жаліються, що рідні стали рідше виходити на зв'язок. За словами Масельського, це зумовлено відсутністю зв'язку в цих містах.

– Ворог обмежує та “глушить” телефонний зв'язок по Ізюму, аналогічна ситуація у Балаклії. Окупанти не дають нормально спілкуватися. Заборонена там і робота інтернет-провайдерів. Тому зв'язок дуже поганий, людям доводиться виходити та шукати зв'язок на пагорбах, – зазначає він.

Стосовно гуманітарної допомоги нічого не змінилося – окупанти не дозволяють привозити вантажі та повністю закрили Балаклію й Ізюм на виїзд та в'їзд.

– У якій зараз ситуації знаходяться наші люди – не можна назвати життям. Не працюють школи, дитячі садки, відсутні комунальні послуги, світло. Це я називаю виживанням. Немає належного медичного обслуговування, медичні заклади розбомблені… Люди з Ізюма та Балаклії мають добиратися до Куп'янська, щоб отримати медичну допомогу. Чи це нормальне життя? – наголошує голова Ізюмської РВА.

Крім того, у соціальних мережах ширяться списки загиблих мешканців Ізюма, які виклали окупанти.

– Я, чесно кажучи, не бачив, що вони там викладали. Але те, що дуже багато людей загинуло, коли ворог цілодобово обстрілював Ізюм,  – цю інформацію я можу підтвердити, – зазначив Степан Масельський.

Автор: Анастасія Хушану