Потенційно небезпечно: яка ситуація з розмінуванням Кіндрашівської громади

17.04.2024 14:19 Кіндрашівка
У Кіндрашівській громаді приймають заяви на розмінування/depositphotos У Кіндрашівській громаді приймають заяви на розмінування/depositphotos

У Кіндрашівській громаді подають заяви на розмінування полів та домоволодінь.

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» начальник Кіндрашівської сільської військової адміністрації Сергій Костюков, основну частину території громади, близько 67 %, займають землі сільськогосподарського призначення. Наразі частина цих територій вважається ймовірно потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами. Тож громада подає заяви від сільгосппідприємців на розмінування до Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС, а також з розмінуванням допомагає Куп’янський РВП ГУ НП у Харківській області. Утім, поки що роботи з розмінування не проводяться в повному обсязі, з огляду на гостру необхідність першочергового знешкодження вибухонебе-печних предметів на об’єктах критичної інфраструктури.

Мінних полів у нас не виявляли, але територія забруднена ВНП, які залишаються після обстрілів. Якщо люди виявляють потенційно небезпечний предмет чи необхідно перевірити якусь земельну ділянку – ми подаємо заявку на роботу саперів  або вони самостійно звертаються до ДСНС та поліції, – каже Сергій Костюков.

Також, за зверненням жителів, у громаді проводиться розмінування територій домоволодінь. Крім того, розміновано декілька об’єктів критичної інфраструктури.

А наразі в громаді відбувається контроль за населеними пунктами, де раніше проводилас0 евакуація сімей з дітьми в примусовий спосіб.

– Контролюємо, щоб сім’ї з дітьми не поверталися в ці населені пункти. У нас не було випадків, щоб вони поверталися додому, – зазначив Костюков.

Автор: Анастасія Хушану