На Красноградщині ексголова сільради «нагріла руки» на ремонті ліцею: подробиці

50-річна голова однієї з територіальних громад Красноградського району Харківської області та її 36-річний заступник змовились з групою осіб щодо ремонту навчального закладу. Зокрема, завищили вартість будівельних матеріалів та привласнили бюджетні кошти, що були виділені на їх придбання. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

За даними слідства, на початку 2021 року вже колишня голова сільської територіальної громади Красноградського району вступила у змову зі своїм першим заступником. Він запропонував їй втілити в життя схему незаконного заволодіння бюджетними коштами під час ремонту одного з ліцеїв, розташованих на території громади. Згодом до втілення схеми також долучились керівник одного із будівельних підприємств та підприємець, який здійснює авторський нагляд.

Ексголова забезпечила перемогу в тендері підприємства, яке очолює її спільник. Після цього між зацікавленим підрядником та сільською радою було укладено договір на проведення ремонту.

У період з липня по грудень 2021 року очільник підприємства організовував проведення ремонтних робіт, проте їх обсяги і вартість не відповідали даним, зазначеним в офіційній документації. Діючи за заздалегідь розробленим планом, учасники схеми вносили недостовірні відомості в акти приймання виконаних робіт. У свою чергу, підприємець, відповідальний за авторський нагляд, «закрив на це очі» і вніс до офіційного документа неправдиві дані щодо технологічної послідовності, якості та кількості виконаних будівельних робіт. Після цього підрядник подав ці документи посадовиці на затвердження. 

"Відремонтований" ліцей у Красноградській громаді

Ліцей у Красноградській громаді після "ремонту"

Ліцей у Красноградському районі після «ремонту» / Фото: Харківська обласна прокуратура

Голова сільради, достовірно знаючи, що у вказаних актах міститься неправдива інформація, все одно їх підписала. На підставі цих документів на рахунок підрядника було безпідставно перераховано понад 100 тисяч гривень бюджетних коштів. 

За даними слідства, спільникам посадовиці — її першому заступнику, очільнику ТОВ та підприємцю — було повідомлено про підозру (ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

  • Довідково: наразі жінка утримується в ДУ «Харківський слідчий ізолятор». Вона обвинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).