Шестирічний Тимоша з Краснокутської громади бореться за своє життя

13.11.2021 13:00 Краснокутськ
Гострий лейкоз у маленького жителя Краснокутської громади Харківської області діагностували кілька тижнів тому. Дитина потребує дороговартісного лікування, родина просить про допомогу.

Тимоша Яцюк цьогоріч став першокласником. Хлопчик із великою радістю поспішав до школи, він мріє стати палеонтологом. У свої шість про динозаврів дитина знає майже все.  А ще у школі дитина могла вдосталь поспілкуватися та погратися зі своїми однолітками. Тривалий час хлопчина був позбавлений цієї радості, бо в два роки у нього вперше діагностували гострий лейкоз. Непросте лікування – аналізи, пункції, крапельниці, хіміотерапія, яка знищувала імунітет, – тривали дев’ять місяців. А потім через слабкий імунітет його спілкування з іншими дітлахами було дуже обмежене. Тож дитина дуже раділа школі.

Та 23 жовтня біда знову повернулася в родину Яцюків. Аналізи показали, що в Тимофія рецидив.

– Перше, що сказав Тимофій, коли відчув себе погано: «Мамо, дзвони Петрівні, тільки вона зможе мені допомогти», – розповідає мама хлопчика Інна Яцюк.

«Петрівна», – так Тимоша називає свого янгола-охоронця – завідуючу гематологічним відділенням Харківської дитячої лікарні № 16 Людмилу Маренич. Саме вона лікували малюка у 2017 році. Після виписки додому Тимоша також перебував під її  контролем. Щоразу, коли малюку треба було приїхати на огляд, він сам біг купувати лікарці букет квітів, обов'язково з фіолетовим оформленням, це був їхній улюблений колір.

– На жаль, найстрашніші побоювання підтвердились. Знову палата, крапельниці, уколи. Наша дитина згасає не щодня, а щогодини. Зараз хімія не дає результатів, єдиний вихід – це пересадка кісткового мозку. Щоб урятувати нашого синочка, потрібні великі гроші. Прошу всіх, хто може допомогти будь-якою сумою, врятувати нашого синочка, дайте йому шанс на життя та майбутнє, – звертається до всіх небайдужих мати хлопчика.

Операція з пересадки кісткового мозку за кордоном коштує понад 90 тисяч євро. До порятунку шестирічного Тимофія підключилися небайдужі жителі Краснокутської громади. Станом на 13 листопада вдалося зібрати близько 150 тисяч гривень.

– Коли у 2017 році Тимоша вперше захворів, до збору коштів підключилися жителі Краснокутщини, фермери тощо. Тоді ми гуртом витягнули дитину із цієї халепи. Ми їздили з благодійними концертами по селах, навіть виступали в сусідній області. Всі кошти, зібрані на концертах, йшли на лікування Тимофія. Цього разу громада також підключилася до порятунку хлопчика. Люди вже зібрали близько 150 тисяч гривень. Із бюджету громади на позачерговій сесії, яка відбудеться 16 листопада, також виділимо допомогу родині, – розповіла «Слобідському краю» Краснокутська селищна голова Ірина Карабут.

Родина Тимофія Яцюка та Краснокутська селищна рада просять усіх небайдужих приєднатися до порятунку хлопчика, кожна гривня має значення.

5168 7574 1719 3622 ( Інна Яцюк)

5375 4141 1478 6493 ( Анатолій Яцюк)

Автор: Мирослава Кольцова