Колаборант з Харківщини видавав випускникам атестати російського зразка

30.07.2022 13:30 Куп’янськ
Фото: Управління СБУ в Харківській області Фото: Управління СБУ в Харківській області
СБУ викрила 32-річного колаборанта з Куп'янська, який перейшов на бік окупанта.

За інформацією СБ України в Харківській області, начальник відділу освіти Куп'янської міської ради в обмін на збереження посади пішов на співпрацю з окупантами. Він обійняв псевдопосаду «начальника відділу освіти в тимчасовій цивільній адміністрації Куп’янського району Харківської області».

Наразі зрадник активно працює з окупантами. Він організував виїзд учителів та адміністрації освітніх закладів до москви та Луганська на курси перепідготовки. Аби працівники сфери освіти продовжували роботу в навчальних закладах, наказав укладати нові договори працевлаштування з  «військово-цивільною адміністрацією». 

Колаборант з Харківщини видавав випускникам атестати російського зразка

Окрім того, організував українським випускникам видачу атестатів російського зразка, повністю заборонив використання української символіки в закладах освіти. Організував процес отримання акредитації навчальних закладів за стандартами освіти держави-агресора, що розташовані на тимчасово окупованій території Харківської області. За інформацією прокуратури, у червні «очільник» завітав до луганської псевдореспубліки. Мета візиту – отримання «цінних» вказівок щодо запровадження на окупованих територіях російської освіти. 

«Освітянину» загрожує до десяти років позбавлення волі за добровільне обіймання громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Автор: Анастасія Хушану