На Куп'янщині люди перекрили дорогу через холод у будинках

16.11.2020 18:16 Куп’янськ
Фото: suspilne.media Фото: suspilne.media
У «Нафтогазі» відсутність опалення пояснюють тим, що місцеві тепловики не надали компанії необхідні документи для укладення договорів на газопостачання.

У понеділок 16 листопада мешканці села Курилівка-1, що під Куп'янськом, вийшли на акцію протесту. У їх будинках, садочку та школі досі нема опалення. За словами протестувальників, температура у неопалюваних приміщеннях опустилася нижче 14 градусів. Обурені люди перекрили дорогу і зупинили рух транспорту.

Прийшов підтримати населення й очільник Курилівської ОТГ Микола Ситник. За його словами, по бюджетній сфері перед газовиками заборгованості немає зовсім. Однак водночас він зазначив, що населення заборгувало НАК «Нафтогаз України» за тепло близько 1,6 мільйона гривень.

– Місцеве комунальне підприємство, яке має ліцензії, уклало угоди з населенням і з райдержадміністрацією на подачу тепла в школи і будинки, повинно вирішувати це питання. Людям не цікаво, є газ чи немає. Їм цікаво, є в будинках опалення чи ні, – зазначив у коментарі журналістам голова Курилівської сільської ради Микола Ситник.

У «Нафтогазі» відсутність опалення на Куп’янщині пояснюють тим, що місцеві виробники тепла — КП «Обласний інформаційно-технічний центр» та КП КМР «Куп’янськтеплоенерго» — не надали компанії необхідні документи для укладення договорів на газопостачання відповідно до статті 22 Закону України «Про теплопостачання» щодо правонаступництва за борговими зобов’язаннями.

За підрахунками газовиків, на сьогодні сума боргу скадає 118,3 мільйона гривень. У «Нафтагазі» зазначають, що без врегулювання цієї ситуації вони юридично не можуть підписати договір про постачання газу з підприємством.

17 листопада відбутися зустріч представників «Нафтогазу» та куп'янських тепловиків для підписання необхідних документів.

Про проблему відсутності тепла на Куп’янщині добре знають у Харківській ХОДА. За словами директора директора Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації Дмитра Мирного, сума заборгованості по Курилівці-1 складає 1 мільйон 690 тисяч гривень. Вона накопичилась протягом двох останніх опалювальних сезонів. До того ж утворили її вісім будинків із 252 користувачів.

Водночас Дмитро Мирний зазначив, що проблематика Куп’янського району полягає у тому, що НАК «Нафтогаз України» наполягає на тому, щоб місцеве комунальне підприємство взяло на себе борг попереднього підприємства.

–За чотири роки комунальне підприємство виграло кілька судових слухань. За рішенням суду воно не повинно брати на себе ці боргові зобов’язання. Але «Нафтогаз» не бажає цього слухати. ХОДА минулого тижня звернулася до Антимонопольного комітету України з проханням розібратися і дати відповідь нам, яким шляхом укладати договори з НАК «Нафтогаз України», – заявив Дмитро Мирний.

За словами чиновника, АМК пообіцяв винести це питання на засідання Кабміну та Мінрегіону.

– У минулу п’ятницю, 13 листопада, ми прийняли рішення прийняти усі борги, які «Нафтогаз» від нас вимагає, щоб укласти ці договори. На середу-четвер нам обіцяють дати добро на запуск тепла, – повідомив директор Департаменту ЖКГ та ПЕК ХОДА.

Тим часом місцеве комунальне підприємство закупило вугілля та почало давати тепло в будинки. Сьогодні увечері температура батарей має бути близько 40 градусів, запевнив Дмитро Мирний.

Читайте також: Рятувальники попередили про небезпеку на дорогах Харківщини

Автор: Андрій Соха