СБУ затримала першу заступницю мера Вовчанська

23.09.2022 15:10 Куп’янськ
Фото: Управління СБ України в Харківській області Фото: Управління СБ України в Харківській області
СБУ затримала втікачку – заступницю мера Вовчанська та двох “поліцейських” у Куп'янську.

67-річна перша заступниця Вовчанського міського голови добровільно надавала росіянам допомогу під час окупації міста. Так, колаборантка склала та передала представникам окупаційних військ списки учасників АТО та ООС, а також патріотично налаштованих громадян та активістів проукраїнських організацій Вовчанська.

– Використовуючи надані їй повноваження, зловмисниця забезпечувала військових зс рф будівельними матеріалами для зведення укріплень. Крім того, вона агітувала місцевих мешканців підтримувати окупаційний режим та особисто брала участь у знятті прапора України з адміністративних будівель міста, – розповідають у СБУ.

СБУ затримала заступницю мера Вовчанська

Під час стабілізаційних заходів на деокупованих територіях було затримано ще двох мешканців Куп'янська. Чоловіки 36 та 31 років влаштувалися у так звані “правоохоронні органи”. На початку липня обох колаборантів призначили на посади “виконуючими обов'язки поліцейського взводу патрульної служби”. З того часу зрадники активно допомагали окупантам у підтриманні “нових порядків” на тимчасово окупованій території. Окрім того, вони вчиняли репресії проти патріотично налаштованих громадян.

Колаборанти Купянськ

Наразі трьох зловмисників затримано. Заступниці мера Вовчанська повідомлено про підозру у державній зраді, а псевдополіцейським з Куп'янська – про колабораційну діяльність.

Автор: Анастасія Хушану