Затримано депутата, який одним із перших на Харківщині почав допомагати окупантам

27.10.2022 10:24 Куп’янськ
Фото: Служба безпеки України Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки затримала посадовця, який під час окупації Куп’янського району Харківської області одним із перших пішов на співпрацю з ворогом.

Колаборантом виявився депутат Куп’янської районної ради. Чоловік добровільно пішов на співпрацю з росіянами, а згодом організував їм оптові поставки харчової продукції з власного підприємства. Обіймаючи посаду генерального директора місцевого молочноконсервного комбінату, він «перелаштував» його роботу на користь країни-агресора після захоплення частини регіону.

Задля цього затриманий перереєстрував акціонерне товариство в так званій «налоговой службе» окупаційної адміністрації, а потім відкрив рахунки в одному з російських банків та перевів усі розрахункові операції компанії в рублі. Так він забезпечив регулярне постачання промислових об’ємів молочної продукції для потреб російської армії на тимчасово окуповані території.

Повідомляється, що тільки за одним з таких «договорів поставки» підприємство відвантажило до захопленого Луганська до 20 тис. одиниць товару на загальну суму майже 1 млн гривень.

На підставі усіх зібраних доказів співробітники СБУ затримали депутата в Куп’янську. Посадовцю обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Також правоохоронці виявили:

  • документи з доказами співпраці з агресорами;
  • картки російських банків;
  • понад 500 тис. рублів готівкою, які одержані злочинним шляхом.

Наразі перевіряється причетність затриманого до збору і передачі окупантам розвідувальної інформації про місця дислокації та переміщення Сил оборони на сході України.