Ландшафтний парк «Великобурлуцький степ» може вибути із державної власності

Тривогу забили в Куп’янській прокуратурі і звернулися з позовом у Харківський окружний адміністративний суд.

Як повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, через бездіяльність місцевих органів влади 2042,6 га регіонального ландшафтного парку можуть бути виведені з державної власності і передані у приватну власність.

У прокуратурі підкреслили, що «Великобурлуцький степ» був створений з метою збереження в природному стані лісостепових ландшафтів Східноєвропейської провінції, на його території заборонено знищення видового складу рослин, розорювання земель, будівництво, самочинну зміну меж, зміну охоронного режиму, забруднення території, розведення вогнищ.

«Упродовж 22 років з моменту створення парку його межі в натурі (на місцевості) не встановлено, що свідчить про бездіяльність органу місцевого самоврядування, на території якого він розташований. Вказана бездіяльність створює передумови для вибуття із державної власності земель природно-заповідного фонду та передачі їх у приватну власність, розорювання чи інше пошкодження території парку, що прямо суперечить вимогам природоохоронного законодавства України», – йдеться у повідомленні.

Наразі позовна заява окружної прокуратури перебуває на розгляді Харківського окружного адміністративного суду.