Понад 1600 жителів Куп'янщини евакуювали у безпечні місця

Фото: Національна поліція України Фото: Національна поліція України

З найбільш небезпечних населених пунктів Куп'янського району правоохоронці разом з волонтерами евакуювали понад 1600 цивільних, з яких – 443 дитини.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Національну поліцію України.

За словами голови Нацполіції Івана Вигівського, наразі населення складає близько 38 тисяч громадян – це переважно літні люди, які не хочуть залишати рідні домівки.

З перших днів повномасштабної війни вісім громад з населенням близько 135 тисяч громадян потрапили в окупацію російських військових. За цей час було вбито понад 200 мирних жителів району та поранено близько 750. Також більш ніж 2500 об’єктів цивільної та критичної інфраструктури було пошкоджено внаслідок військової агресії.

Зараз у Куп’янському районному відділі поліції працює 73 поліцейських. Разом з ними несуть службу 110 поліцейських зведеного загону ГУНП у Луганській області. Під щоденними обстрілами вони забезпечують цілодобове функціонування блокпостів, правопорядок на вулицях, рятують людей, доставляють гуманітарну допомогу, розкривають злочини, документують наслідки ворожих влучань, викривають колаборантів тощо, – розповів Іван Вигівський.

Нагадаємо, що на Куп'янському напрямку йдуть важкі бої, військові армії рф намагаються заблокувати Куп'янськ та підтягують туди резерви на заміну втраченим. 

Раніше ми писали, що лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук у прифронтовому Куп’янську презентував невеличкий акустичний виступ.