У Курилівській громаді затвердили програму підтримки школярів: хто отримає гроші
У Курилівській громаді затвердили програму «Обдаровані діти». Згідно з її положеннями, грошова винагорода передбачена для відмінників навчання, переможців предметних олімпіад, інтелектуальних, творчих та спортивних змагань.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіла очільниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Курилівської сільської ради Тетяна Жадановська.
За словами Тетяни Жадановської, програма була розроблена і прийнята з метою заохочення дітей до навчання, їх активної участі в інтелектуальних, творчих та спортивних змаганнях. Програма розрахована на три роки.
«У цьому році наші діти брали участь у предметних олімпіадах. Учень дев'ятого класу Глушківського ліцею Єгор Горобець посів третє місце в обласній олімпіаді з географії. По завершенні навчального року він отримає грошову винагороду в розмірі трьох тисяч гривень. Учителька Ганна Канцедал, яка його підготувала, – п'ятдесят відсотків від названої суми», – зазначає Тетяна Жадановська.
Відповідно до положень програми, перше місце в районних предметних олімпіадах передбачає виплату в розмірі трьох тисяч гривень, друге – двох, третє – тисячі гривень. Високі досягнення в обласному турі шкільних предметних олімпіад оцінюються дорожче: перше місце – п'ять тисяч гривень, друге – чотири тисячі гривень, третє – три тисячі гривень.
«Починаючи з п'ятого класу, діти, які закінчують семестр або навчальний рік на високому рівні, отримуватимуть одноразову грошову винагороду так само, як і переможці предметних олімпіад. Додаткове фінансове винагородження матимуть і їхні педагоги. Не забули ми і про наших спортсменів. Досягнення на рівні району оцінюються від тисячі до 500 гривень, залежно від сходинки почесного п'єдесталу», – розповідає Тетяна Жадановська.
Випускники, які закінчують дев'ятий клас з відзнакою, отримають шість тисяч гривень, власники атестатів з відзнакою про здобуття повної середньої освіти – вісім тисяч гривень.
Найбільші суми – від 25 до 40 тисяч гривень – передбачені для учнів, які склали національний мультитест на 180-200 балів.
«Наші випускники, які складуть тести на високі бали, для початку матимуть можливість оплатити своє навчання у виші, якщо обрана ними спеціальність не передбачатиме бюджетної форми навчання. Вони допоможуть не тільки собі, а й своїм батькам, заощаджуючи сімейний бюджет», – говорить освітянка.
Фото: UKR. NET
Раніше ми писали, що харківські школярі вибороли 13 нагород на Всеукраїнській олімпіаді.
Читайте також:
Нова підземна школа запрацювала у віддаленому районі Харкова