У Липецькій громаді залишаються мешканці, яких неможливо евакуювати

14.05.2024 13:32 Липці

Евакуація проводиться із застосуванням спеціальної техніки у взаємодії з Нацполіцією, ДСНС та Червоним Хрестом. Просування противника наразі немає, але є населені пункти, що не контролюються силами оборони.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Липецької сільської військової адміністрації Олексій Слабченко.

За його словами, просування ворога вглиб громади станом на 14 травня немає. Але населені пункти постійно під ворожими ударами, у тому числі керованими авіаційними бомбами, частина громади неконтрольована силами оборони. Тож проводити евакуацію з цих населених пунктів неможливо.

– Вивезти населення з таких населених пунктів, як Глибоке, Стрілеча, неможливо, тому що вони прострілюються ворогом. Там залишається 146 жителів. Усього на ранок 14 травня по всій Липецькій громаді залишається 326 осіб, 146 у тих населених пунктах, де евакуація неможлива. У Нескучному один чоловік, у Борщовій – один. У Веселому – 30, інші 150 осіб – Слобожанське та Липці, – повідомив Олексій Слабченко і додав, що до повномасштабного російського вторгнення населення Липецької громади було 13,5 тисячі осіб, після деокупації – 2 тисячі.

Начальник СВА також зазначив, що на сьогоднішній день у громаді працюють тільки спеціальні служби, які проводять евакуацію.

– Евакуація проводиться за заявками, хоча до цього ми об’їжджали населені пункти, без заявок пропонували мешканцям евакуацію. Навіть під обстрілами евакуація проводиться із застосуванням спеціального транспорту. Були такі дні, коли евакуювали 150 та навіть 200 людей. Вчора, 13 травня, евакуювали 52 особи. Евакуація продовжується й сьогодні, хоча в цілому всіх, хто побажав, вивезли. Зараз є поодинокі звернення, на кожне реагуємо, – говорить Олексій Слабченко. 

Евакуація проводиться у взаємодії з Національною поліцією, ДСНС та Червоним Хрестом. 

Раніше «Слобідський край» писав, як з прикордоння Харківщини евакуюють дітей-сиріт.

Автор: Федір Штефанович