У Липецькій громаді залишилось близько 13 % довоєнного населення

11.03.2024 17:56 Липці
Поліцейський офіцер Липецької громади Олексій Рєзвих / Фото ГУ НП Поліцейський офіцер Липецької громади Олексій Рєзвих / Фото ГУ НП

У Липецькій громаді, яка постійно перебуває під ворожими обстрілами, проживає понад 1800 місцевих мешканців. Це лише 13 % від того населення, яке було до війни. 

Про це розповів начальник Липецької сільської військової адміністрації Олексій Слабченко, пише «Слобідський край» з посиланням на відділ комунікації поліції Харківської області.

З початку вторгнення у громаді загинуло близько 50 місцевих мешканців й п’ятеро знаходяться у цивільному полоні. 

— Прилітають і С-300, останній час якісь нові ракети, менш потужні, ніж С-300, але більш потужні, ніж артилерійські снаряди. І артилерійськими снарядами обстрілюють, і мінометними, і ракетами. На сьогоднішній день проживає 13 % від того населення, яке було до війни, це 1826 чоловік, — розповів начальник Липецької сільської військової адміністрації Олексій Слабченко.

Долати життєві труднощі воєнного стану мешканцям допомагає поліцейський офіцер громади Олексій Рєзвих.

— Допомагаємо людям, розкриваємо злочини. Багато люди звертаються з приводу того, що військові російської федерації забрали їх паспорти. Ми реагуємо, розглядаємо заяви і видаємо відповідні документи, за яким потім люди відновлюють свої паспорти громадянина України, — розповідає Олексій Рєзвих.

Поліцейські допомагають роздавати гуманітарну допомогу та розвозити пенсії по населених пунктах громади.

— Ми присутні на видачі гуманітарної допомоги, допомагаємо літнім людям. Супроводжуємо пенсії до сіл Лук’янці, Веселе, Глибоке. Люди дуже вдячні за це, бо давно не отримували грошей, — розповідає Олексій Рєзвих.

Щодо злочинів, то переважна їх більшість у громаді це крадіжки, мародерство та колабораційна діяльність.

— Спілкуємося з людьми, допомагаємо, розкриваємо злочини, передаємо матеріали до слідства. І люди несуть за це відповідальність, — зазначив поліцейський офіцер громади.

Наразі у селищі Липці вже працює чотири магазини, аптека, надається медична допомога. Місцеві мешканці мріють про спокійне життя і не хочуть бачити на своїй землі окупантів, каже Олексій Рєзвих.

Нагадаємо, 2 березня росіяни завдали удару по центру Липців Харківського району. Били по селу із ЗРК С-300. Постраждали будівля сільської ради, нова водонапірна вежа, Будинок культури, приватні будинки, гараж та автомобіль.

Автор: Галина Гришко