Лозівське відділення екстреної медичної допомоги отримало новий автомобіль
Лозівське відділення екстреної допомоги отримало новий автомобіль Citroen із сучасним медобладнанням.
Як передає кореспондентка медіа «Слобідський край», про це розповіла завідувачка Лозівського відділення екстреної невідкладної медичної допомоги Юлія Чкиря.
Новий автомобіль був отриманий завдяки проєкту EU4Recovery, ініційованого Програмою розвитку ООН за підтримки ЄС. Він повністю відповідає вимогам екстреної медицини та оснащений апаратом штучної вентиляції легень, монітором пацієнта, дефібрилятором та іншими важливими приладами. Завдяки високій прохідності, автомобіль здатний ефективно працювати в будь-яких умовах.
Оснащення автомобіля екстреної медичної допомоги / Фото: Лозівська громада
«Це вже третій такий автомобіль у нашому автопарку. Всі машини не старші за 5 років, і ми постійно оновлюємо техніку. Щодня на лінії працюють до 9 автомобілів, а в загальному автопарку — 14 машин, що дозволяє нам забезпечувати стабільне обслуговування всіх викликів», — зазначила Юлія Чкиря.
Лозівське відділення обслуговує близько 1,5 тисячі викликів на місяць, що становить понад 50 тисяч кілометрів у дорозі. Новий автомобіль планують використовувати для обслуговування міста, а за потреби — для виїздів у старостинські округи.
Однак відділення також стикається з кадровим дефіцитом.
«Багато працівників уже пенсійного або передпенсійного віку, тому ми потребуємо молодих спеціалістів. Зараз на практиці у нас є чотири студенти, і ми сподіваємося, що вони залишаться працювати після її завершення», — додала завідувачка.
Крім того, у відділенні є потреба в екстрених медичних техніках і помічниках парамедиків.
Юлія Чкиря зазначила, що Лозівська бригада також надає допомогу найближчим громадам, таких як Златопіль, Близнюки та Барвінкове, за потреби виїжджаючи на виклики.
«Ми завжди готові підтримати сусідні громади, коли виникає потреба в екстреній медичній допомозі», — підсумувала завідувачка.
Раніше ми писали, що за понад три роки повномасштабної війни восьмеро працівників екстреної меддопомоги Харківської області загинули внаслідок бойових дій. Автопарк «екстренки» також постраждав – 150 машин були пошкоджені, 15 – повністю знищені.