Люботин перетвориться на місто без відходів

11.02.2021 11:08 Люботин

Люботин Харківської області став другим містом в Україні, де вирішили скоротити відходи громади.

Люботин приєднався до міжнародної програми «Zero Waste Cities» – Міста нуль відходів. Відповідне рішення 9 лютого прийняла Люботинська міська рада. Тож місто з Харківщини стало другим в Україні та поза межами ЄС, де буде реалізована європейська практика вторинної переробки твердих матеріалів і компостування органічних відходів та впроваджена програма по запобіганню появи нового сміття (зокрема, за рахунок повторного використання і ремонту). Першим таку стратегію в нашій країні обрав Львів.

Артур Товмасян: Найбільш гостра проблема Харківської області – стан об’єктів ЖКГ

Як зазначили у Люботинській міськраді, завдяки впровадженню такої європейської практики громада планує стати привабливою для туристів.

– Маємо 26 озер, чудові краєвиди. На додачу до цього запровадження цікавих та дієвих безвідходних практик може посилити імідж громади як туристичного місця, – наголосив перший заступник міського голови Люботина Сергій Кислий.

Завдяки участі у проєкті, Люботин отримає експертний супровід та знання для формування стратегії, плану дій та кращих практик поводження з відходами. Також участь у проєкті дасть можливість українським містам, поряд з 18 містами Європи, адаптувати кращі практики лідерів ZW і впровадити сертифікацію Zero Waste Cities.

– Ми плануємо масштабування проєкту: розширення кількості міст, які мінімізують свої відходи. Люботин стане першим і показовим невеликим містом, у якому це запровадять. Віримо, що інші міста захочуть повторити ці практики і вони звернуться за досвідом до Люботина, який має гарну транспортну розв’язку для цього, що теж важливо, – зазначила голова «Центру громадських та медійних ініціатив» (Kharkiv Zero Waste) Анна Прокаєва.