Понад 10 мільйонів гривень у громаду: як залучає інвестиції Малинівська ОТГ

01.07.2020 15:45 Малинівка
фото: Харківська обласна рада фото: Харківська обласна рада
Після об’єднання у 2017 році Малинівська громада активно залучає додаткові інвестиції завдяки участі у міжнародних та обласних проєктах. Один із таких – обласний конкурс «Разом в майбутнє», завдяки якому цього року в місцевій амбулаторії з’явиться сонячна мініелектростанція. Своєї реалізації в Малинівській ОТГ очікують ще чотири мініпроєкти-переможці.

Спрямовані на добробут громадян

Малинівську амбулаторію побудували в 2019 році, а цього року в ній з’явиться сонячна мініелектростанція. Така ідея місцевих жителів отримала перемогу в обласному конкурсі мініпроєктів «Разом в майбутнє». Завдяки цьому половину коштів громада отримає з обласного бюджету. Загальна вартість установлення енергозберігального об’єкта становить понад 192 тисячі гривень. Окрім цієї ідеї, в рамках обласного конкурсу, у 2020 році в громаді втілять у життя ще чотири мініпроєкти на загальну суму понад мільйон гривень.

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, який 30 червня відвідав громаду з робочим візитом, тільки за останні два роки інвестиції ОТГ сягають понад 10 мільйонів гривень.

– Малинівській територіальній громаді за два роки вдалося залучити на 8,5 тисячі мешканців понад 10 мільйонів гривень інвестицій завдяки успішній співпраці небайдужих громадян, активній молоді та досвідченим фахівцям. Громада підготувала та реалізувала багато проєктів, велика кількість ідей, спрямованих на покращення добробуту громадян, на часі, – зазначив голова облради.

Серед активних учасників обласного конкурсу – Малинівський ліцеї № 1, де навчається 447 учнів, з них 212 – у початковій школі. Ліцеїсти беруть участь і займають призові місця на учнівських олімпіадах. Тільки за минулий рік школярі посіли 40 призових місць на всеукраїнських учнівських олімпіадах та обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

За останні три роки в навчальному закладі втілили у життя три мініпроєкти. Так, у спортзалі закладу замінили вікна, придбали обладнання та меблі для шкільної їдальні, а також обладнання для кабінету інформатики та фізики.

Молодий креатив

Ще сім проєктів, починаючи з 2018 року, Малинівська громада реалізувала у партнерстві з Програмою DOBRE. У рамках проєкту в центрі селища реконструювали парк. А тепер у громаді взялися за створення молодіжного ХАБу, який має стати осередком безпечного, креативного та відкритого молодіжного простору. Під час спілкування із Сергієм Черновим представники Молодіжної ради розповіли про ідею побудувати в Малинівці спортивно- розважальний центр для молоді, а також розглянули можливість просування цього проєкту через обласний конкурс розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

– Існує багато проблем, розв’язати які громади самотужки не в змозі. Є проєкти, які виходять за межі однієї громади. Отже, обласний конкурс «Разом в майбутнє» вирішили доповнити номінацією, в якій представлені проєкти співробітництва громад, щоб була можливість реалізувати потужні спільні проєкти, – розповів Сергій Чернов. – Тому ідея побудови на території Малинівської громади спортивного центру для дітей та молоді цілком може бути реалізована шляхом участі в обласному конкурсі розвитку територіальних громад. Конкуренція в рамках конкурсу справді потужна. Однак саме це стимулює працювати ефективніше. Доведеться зробити кілька важливих кроків, перший з яких – створення громадської організації. Обласна рада як організатор конкурсу завжди підтримує ідеї молоді.

Важливі для економіки всієї Харківщини

Окрім спілкування з Малинівською громадою, в рамках робочої поїздки на Чугуївщину голова Харківської облради побував на двох потужних місцевих підприємствах – «ТіПіБіеС Продакшн» та ТОВ «Агросервіс ЛТД». Перше – це промислове підприємство, яке спеціалізується на виготовленні трубопроводів для об’єктів енергетики, зокрема гнутих відводів за допомогою гарячого індукційного нагріву. Усі зварювальні роботи на підприємстві проводяться на сучасному обладнанні, процедури зварювання сертифіковані, спеціалісти зварювального виробництва атестовані на відповідність вимогам міжнародних стандартів. Якість продукції контролюється заводською лабораторією на всіх етапах виробництва.

Ще одним важливим підприємством в економіці не лише Чугуївщини, але й усієї Харківщини є сучасний тваринницький комплекс сільськогосподарського підприємства «Агросервіс ЛТД», яке розташоване в селі Волохів Яр.

– Агросервіс ЛТД – потужний комплекс, важливе для продовольчої безпеки краю господарство. За чотири роки тут побудовано найсучасніший тваринницький комплекс, завдяки якому вдалося організувати м’ясо-молочне виробництво за європейськими стандартами, – зауважив Сергій Чернов.

Також голова облради відвідав провідне насінницьке підприємство «Елітне» Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва, яке знаходиться в Харківському районі. Сьогодні загальна площа дослідного господарства, яке є провідним насінницьким підприємством країни, становить понад 2000 гектарів. «Елітнянське» насіння відоме не тільки серед вітчизняних виробників, але і стає популярним у світі. Так, насіння соняшнику успішно вирощується на ланах казахстанського степу. Насіння озимого тритикале придбали партнери з Німеччини. Зацікавлені в купівлі насіння новітніх гібридів кукурудзи української селекції й агрокомпанії з Туреччини.

Щороку в господарстві відпрацьовуються нові технології вирощування сільськогосподарських культур, проводяться досліди на полях, а також розробляються нові підходи до насінницької справи. Так, зокрема цього року на демонстраційно-технологічному полігоні посівів польових культур у господарстві вирощується селекційний сорт тритикале озимого «Пластун Волинський». За словами члена-кореспондента Академії аграрних наук України Віктора Кириченка, ця культура має унікальні властивості, оскільки є стійкою до різних температурних умов, її можна засівати як у серпні, так і в листопаді.

– Тритикале це біологічний мікс ячменю та пшениці, який дозволяє виробляти хлібобулочні вироби для здорового харчування, в яких не міститься глютен. Також тритикале успішно використовується у тваринництві. Завдяки нашій селекції вже у шести областях країни вирощують цю культуру. Взагалі на наших площах вирощуються 13 селекційних культур, у жодному рослинницькому інституті країни немає такої кількості видів. У нас збереглася класична дев’ятипільна сівозміна, якій 45 років, – пояснив науковець.

Читайте також: Мандри під час карантину: від онлайну до спортивного орієнтування

За словами Сергія Чернова, сьогодні у сільськогосподарському виробництві успішно використовуються наукові розробки. Завдяки яким Харківщина має високий рівень продуктивності на полі, у тваринництві. Так, минулого року
було зібрано вражаючі обсяги зернових – на рівні 4,5 мільйона тонн.

– 2020 рік виявився складним для всіх галузей виробництва, і сільського господарства зокрема. Ми бачимо, яка склалася ситуація в південних областях, тому зберегти та зібрати врожаї на полях східної частини України стає нашим стратегічним завданням. Цей рік довів, що вітчизняна селекція найефективніша у будь-яких умовах, – підкреслив Сергій Чернов.

Також він звернув увагу на те, що у поточному році Харківська область не буде забезпечена в достатній кількості гречкою, житом та цукром власного виробництва, проте, очікується високий рівень урожаю інших зернових культур.