Спортивне свято у «харківських Карпатах»: третій BISHKIN TRAIL в Олексіївській громаді
Змагання, які втретє проходять в Олексіївській громаді, цьогоріч перетворилися на яскраву подію, але в планах організаторів набагато більше.
Про те, як з’явилася ідея змагань і чим вони відрізнялися від минулих стартів, розповів керівник громадської організації «Щасливі Люди України» Борис Шестопалов, один з ініціаторів та організаторів BISHKIN TRAIL.
За його словами, ідея часів, коли у харківському парку Зелений гай організація проводила змагання з бігу та скандинавської ходьби.
«У 2021 році приїхали у Верхній Бишкин і мали плани розвитку мистецького, культурного та спортивного напрямку. Команда, з якою працювали у Зеленому гаї, збереглася, ми побачили, яка тут гарна місцевість саме для тренування – складний рельєф: підйоми, спуски, ярки, можливість водних перепон на маршрутах. Дивлячись на особливості місцевості, ми подумали, що це могли б бути харківські Карпати, чиї передгір’я тут все нагадує. І добре було зробити спортивну локацію», – згадує Борис Шестопалов.
«Ми подумали, що це могли б бути харківські Карпати»
З такими ідеями почали готуватися до проведення змагань. Але взимку 2022 року почалося повномасштабне російське вторгнення.
«Плани довелося відкласти до літа 2023 року. Щоб підтримати моральний дух спортсменів, мати позитив у житті, провели перше змагання, яке назвали BISHKIN TRAIL 2023. Повторили його у 2024 році», – говорить керівник громадської організації.
Паралельно почалося співробітництво з Олексіївською сільською радою, результатом якого став якісно новий рівень організації змагань.
На дистанції BISHKIN TRAIL 2025
На старт BISHKIN TRAIL 2025 вийшли спортсмени з Києва, Златополя, Харкова, Лозової, Есхару. Паралельно учасників і гостей свята пригощали кашею, розважали концертною програмою.
«Ураховуючи таку потужну підтримку сільської ради, ми змогли зосередитися на удосконаленні спортивної частини. Змінили маршрут, який перші два роки проходив по вулицях села. Він пройшов через мальовничі краєвиди поза селом й у селі, де ми знайшли красиві стежки», – каже Борис.
Маршрут пройшов через мальовничі краєвиди поза селом й у селі
Він пояснює, що є певні умови – має бути мобільний зв’язок: «Це питання безпеки – якщо з людиною на трасі щось сталося, в неї має бути можливість попросити про допомогу. Знов-таки вдячні сільському голові Анатолію Страхову, який веде активну роботу, щоб з’явився мобільний зв’язок. Уже почалося встановлення необхідного обладнання. Коли буде покриття, наступного року ми матимемо змогу зробити ще більш яскраву трасу завдовжки 25 кілометрів. Наразі коло, яким бігли учасники змагань, 6 кілометрів».
BISHKIN TRAIL вже втретє в Олексіївській громаді
Борис говорить про місце проведення змагань як простір, де люди могли б проводити здорове дозвілля на природі: «Це наша мрія. Коли ми казали про олімпійське село, мали на увазі, щоб, по-перше, люди могли приїхати у вільний час і потренуватися. По-друге, зробити так, щоб люди приїжджали і постійно. Для цього обладнали кемпінгову зону, де можна поставити намет, установлені душові та санітарні служби, є зони мангалу, допрацьовується літня кухня на велику кількість людей. Крім того, до забігу 2025 року запустили хостел на 10 місць».
Також, за його словами, з керівництвом громади обговорюється те, як залучити більше молоді Олексіївської громади до спортивного життя.
«Наступного року зробимо ще більш яскраву трасу»