Печенізька громада будує модульну амбулаторію: комфорт, економія, альтернативне живлення

14.07.2025 16:23 Печеніги
Модульна амбулаторія невдовзі відкриється у Печенізькій громаді У Печенізькій громаді завершується будівництво модульної амбулаторії/Фото: Олександр Гусаров

Керівництво Печенізької громади розглядає можливість облаштувати  нову модульну амбулаторію сонячними панелями та у подальшому використовувати модульні конструкції не тільки для закладів медицини первинної ланки. 

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів Печенізький селищний голова Олександр Гусаров.

В одному із сіл Печенізької громади невдовзі відкриє двері нове приміщення амбулаторії – збірно-модульна споруда, яка містить простори для роботи з пацієнтами та очікування, санітарні служби. Продовжуються роботи із підключення електрики, водопостачання та водовідведення 

«Роботи на завершальній стадії. Амбулаторія сучасна, із застосуванням енергозберігаючих технологій. Для сільської місцевості така амбулаторія дуже ефективна. Створені комфортні умови як для фельдшерів, які тут працюють постійно, так і для лікарів, які проводитимуть виїзні прийоми у цьому приміщенні. Раніше вкладали великі гроші у ремонти старих будівель фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій, що залишилися з радянських часів і втратили свою актуальність. Такий підхід до первинної ланки медицини на селі – дуже ефективне рішення», – вважає Олександр Гусаров. 

Як зазначив керівник громади, для монтажу модульної амбулаторії знадобилося півтора тижня. 

«Якщо знайдемо можливості – залучимо партнерів або місцеві кошти, плануємо встановити на амбулаторії сонячні панелі. Наразі є альтернативне джерело живлення у вигляді генератора», – говорить селищний голова. 

Також модульна амбулаторія оснащена кондиціонером, сучасними медичними та офісними меблями. Поруч з амбулаторією облаштовано захисне протиуламкове укриття.

«Вважаю, що таке рішення – наша перспектива не тільки по амбулаторіях та ФАПах. Наприклад, у нас зруйнований вщент центр дитячої та юнацької творчості. В мене вже є думка створити для нього модульне приміщення. Так можна підійти до створення модульних будинків культури на селі. Реанімувати застарілі будівлі – це викинуті бюджетні або партнерські кошти», – переконаний Олександр Гусаров і наводить приклад модульної школи на 450 учнів, збудованої японськими партнерами в одному з регіонів України. 

Керівник громади повідомив, що проєкт реалізовано у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я та профінансовано Європейським Союзом.

Наразі, за інформацією Олександра Гусарова, послуги первинної медичної допомоги в громаді надають п’ять фельдшерсько-акушерських пунктів і три амбулаторії. Також у Печенізькій громаді модульна будівля зведена для пункту базування двох екіпажів екстреної медицини.