Перейменування Первомайського: мешканці визначилися з новою назвою

25.04.2023 12:00 Первомайський
Фото:Микола Бакшеєв Фото:Микола Бакшеєв

У Первомайському Харківської області закінчилося голосування за нову назву міста. 27 квітня на сесії міської ради питання розглянуть місцеві депутати.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів Первомайський міський голова Микола Бакшеєв.

Топонімічна комісія Первомайської міськради підбила підсумки другого туру голосування за нову назву для міста. Він тривав 10 днів, у ньому взяли участь 703 мешканці міста.

«За назву «Добродар» віддали свої голоси 634 жителі громади, що склало 80 відсотків, за назву «Хлібодар» – проголосувало 129 людей, тобто 20 відсотків. 27 квітня відбудеться сесія міської ради, до порядку денного внесено клопотання на Харківську обласну раду та військову адміністрацію щодо перейменування міста Первомайський. До того клопотання вже увійде проєкт назви «Добродар». Остаточне рішення буде ухвалено Верховною Радою України, якщо ця вся процедура буде виконана. Зараз немає одностайності в думках депутатів щодо перейменування міста», – зазначив Микола Бакшеєв.

Якщо міські депутати підтримають рішення, то нову назву мають затвердити в облраді, а потім у Верховній Раді. Проте якщо депутати не дійдуть згоди, то питання будуть знову вирішувати на місцевому рівні.

«Будемо спілкуватися з нашими депутатами, з яких причин не ухвалено рішення. Можливо, комусь не сподобалася обрана назва, когось, може, процедура не влаштує, будемо з’ясовувати, чого не вистачає для ухвалення рішень, враховувати, намагатися повторно вносити це питання на розгляд ради, можливо, ще раз проведемо громадські обговорення, можливо, запропонуємо новий перелік назв. Будемо шукати причини», – говорить міський голова.

Первомайський голосування

Нагадаємо, 13 квітня вихованці інклюзивно-ресурсного центру міста Первомайський Харківської області провели благодійний ярмарок. Діти з батьками продавали власні поробки, а виручені кошти пішли на потреби ЗСУ.

Раніше ми писали, що у Первомайському «Тепломережі» збираються стягувати заборгованість за тепло.

Нагадаємо також, що мешканців Первомайського почали штрафувати за неправильне паркування. 6 березня очільник міста Первомайський Микола Бакшеєв повідомив, що в місті буде організовано рейди з подальшим опублікуванням фото порушників правил паркування.

Про головні новини міста Первомайський та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.