Перейменування Первомайського: жителі міста визначилися з новою назвою

01.04.2024 19:17 Первомайський
У Первомайську підбивають підсумки голосування/Фото: Первомайська міська рада У Первомайську підбивають підсумки голосування/Фото: Первомайська міська рада

Місто Первомайський Харківської області за результатами чергового голосування запропоновано назвати Златополем. Усього в голосуванні взяли участь 911 первомайців. Голосували як в електронному, так і паперовому варіанті. Обирали з трьох варіантів – Златопіль, Звитяжин, Янголів.

Про це медіа «Слобідський край» розповів перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов.

 – Це вже третє офіційне голосування, два з яких відбулися в минулому і одне – в нинішньому році, яким передувало вивчення громадської думки через інтернет-ресурс. Найвища активність була помічена під час другого голосування. Тоді свою громадянську позицію продемонстрували півтори тисячі містян, – прокоментував голосування перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов.

Шлях до Златополя був не з легких. Усього від громадськості надійшло декілька десятків пропозицій. У результаті на розгляд профільного комітету Верховної Ради потрапили такі варіанти, як Добродар, Хлібодар і Холодний Яр. Усі три пропозиції були відхилені на підставі того, що всі вони вже втратили свою первинність: перші дві співвідносяться з відомими в Україні торговими брендами, а третя напряму вказує на конкретний населений пункт і події, які в ньому відбувалися.  

   –  Так ми знову підійшли до чергового голосування, на яке були запропоновані, на мій погляд, прекрасні назви. Златопіль переміг зі змістом «золоте поле». У нас, куди не кинеш оком, простяглися хлібні лани. Більше того, ми маємо найбільше в області хліборобне підприємство, яке ні на день від повномасштабного вторгнення не припиняло свою діяльність, – підкреслює Антон Орєхов.

Результати голосування жителів Первомайська міськрада направить на розгляд парламентського комітету Верховної Ради України, який, у свою чергу, підготує відповідний законопроєкт та направить його на розгляд у сесійній залі Парламенту.

Нагадаємо, що Чкаловське Харківської області до 3 квітня обиратиме нову назву. Раніше селище хотіли назвати Слобідське, а Верховна Рада – Нежурилівкою, наразі місцеві мешканці обиратимуть інші варіанти.

Автор: Тетяна Чмут