У селищі під Харковом до квітня оголосили карантин

20.01.2021 15:20 Пісочин
Карантин у Пісочині Харківської області оголосили через випадок сказу кота.

Скажене кошеня виявили у провулку Лісному 16 січня. Напередодні господарі тварини звернулися до ветлікарні.

— Цей кіт приблудився до людей і певний час жив у них. Проте останнім часом у нього стали відмовляти задні лапи, тому господарі звернулися до ветлікарні. Там сказали, що в кота цукровий діабет. Того ж дня кіт помер вдома. Люди повідомили про це, і було вирішено відправити його тіло на аналіз в лабораторію. Та вже підтвердила, що у кота виявили сказ, — розповів спеціаліст цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності відділу житлово-комунального господарства Пісочинської селищної ради Вадим Бердиєв.

За його словами, кіт не поводився агресивно і нікого не покусав. Проте рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській районній державній адміністрації на частину селища наклали карантинні обмеження.

Тож карантин діятиме два місяці у південно-східній частині селища, яка відокремлена вулицею Транспортною, Харківським кільцевим автомобільним шляхом, річкою Пісочин та польовим масивом з півночі.

Читайте також: У мешканця Лозівського району в сараї знайшли гранати

Як повідомили в Пісочинській селищній раді, у цій частині проведуть безкоштовні щеплення тварин проти сказу. Щеплення проводяться Харківською районною державною лікарнею ветеринарної медицини з понеділка по суботу на території ветеринарної лікарні по вул. Транспортна, 20 з 8.30 до 15.00.

Також у громаді організовують подвірний обхід вулиць та провулків прилеглих до вулиці Транспортна. На час запровадження карантинних обмежень заборонено вивезення тварин за межі селища Пісочин.