Чкаловську громаду залишило близько 40 % жителів
У Чкаловській громаді Харківської області з шести шкіл, які працювали до війни, чотири пошкоджено та одна зруйнована. Також зруйноване приміщення амбулаторії. Замість неї працює модульна амбулаторія.
Як повідомили медіа «Слобідський край» у Чкаловській селищній військовій адміністрації, напередодні війни тут працювали 6 закладів середньої освіти та два – дошкільної освіти. Через бойові дії пошкоджено чотири шкільних будівлі, одна зруйнована повністю. У цьому навчальному році школи працюють дистанційно, а дитячі садки припинили діяльність.
У лютому 2022 року школи відвідував 1121 учень. У січні 2024 року – 850 школярів. 532 з них проживають на території громади. Уроки сьогодні проводять 114 учителів.
Також у віддаленому форматі 319 дітей відвідують заняття у Центрі позашкільної освіти.
«На території громади працювало шість будинків культури та п’ять сільських бібліотек. Їх діяльність призупинена у зв’язку з великим руйнуванням приміщень та знищенням бібліотечних фондів. На полі бою загинув заступник директора Чкаловського будинку культури», – розповіли у селищній військовій адміністрації.
Наразі в громаді працює п’ять амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та п’ять також фельдшерсько-акушерських пунктів. Граківська сільська амбулаторія була зруйнована під час окупації.
«За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у вересні 2023 року в селі Гракове замість зруйнованої амбулаторії була встановлена модульна. За рахунок ВООЗ закуплені меблі та технічне обладнання», – повідомило керівництво громади.
За даними селищної військової адміністрації, у Чкаловській громаді перед початком бойових дій було 10 834 мешканці, зараз населення становить 6,5 тисячі.
Раніше ми писали, що у Кіндрашівській громаді Харківської області через кадрову проблему мережа медичних закладів не працює у повному обсязі.