У Рогані встановили нову водонапірну вежу замість пошкодженої

08.05.2023 12:22 Рогань

Рогань є найбільш постраждалий населений пункт Роганської громади Харківської області. Під час бойових дій росіяни обстрілювали критичну інфраструктуру, внаслідок чого зокрема були пошкоджені чотири водонапірні вежі. Наразі ж у селищі встановили нову башту та працюють ще над двома проєктами.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на Роганську селищну раду.

Під час активних бойових дій у селищі Рогань російські війська цілеспрямовано руйнували критичну інфраструктуру. Усього в населеному пункті внаслідок обстрілів різний ступінь пошкоджень отримали чотири трансформатори, газорозподільна станція та дві котельні, що вже вдалося відновити.

Однак чи не найбільше постраждала система водопостачання та водовідведення. Як зазначають у Роганській селищній раді, були пошкоджені чотири водонапірні вежі, каналізаційна насосна станція та частина мереж, що не витримали вибухової хвилі та непритаманної вібрації.

У рамках проєкту «Підтримка відновлення України» громадська організація DESPRO взяла в роботу три водонапірні вежі.

Минулого тижня в Рогані по вулиці Дніпровській (минула назва – вулиця Гагаріна) встановили нову водонапірну вежу, яка дозволить підтримувати необхідний тиск у мережі водопостачання та забезпечить необхідною кількістю води майже 500 мешканців, а при відключеннях електроенергії споживачі матимуть певний запас води.

– Експерти DESPRO забезпечили якісне та професійне супроводження всіх етапів виконання робіт – від ідеї до реалізації, а силами підрядної організації за сприяння комунального підприємства «Теплові мережі Роганської селищної ради» виконано якісний монтаж та підключення водонапірної вежі до мережі водопостачання, – зазначають у Роганській селищній раді.

Проєкт «Підтримка відновлення України» реалізується за фінансування Swiss Solidarity та SDC консорціумом, до складу якого входять: Helvetas Schweiz, DESPRO та Skat Consulting Ltd.

Нагадаємо, у селищі Рогань уже через рік після завершення активних бойових дій та повного звільнення громади відкрилося вже 95 % торгових точок порівняно з періодом до повномасштабного російського вторгнення.

Крім того, у Роганській громаді Харківської області зареєстровано близько 700 заяв про пошкоджене майно. Здебільшого внаслідок бойових дій постраждали домогосподарства приватного сектора, понад 20 будинків наразі не підлягають відновленню. Найбільше ушкоджень зазнали будинки в самому селищі Рогань.

Головні новини Рогань та населених пунктів громади читайте на нашому сайті.