Трофейний БАТ допомагає розчищати сміттєзвалище у селищі Шевченкове

18.01.2023 09:29 Шевченкове

Окупанти кинули БАТ ще в середині серпня під час відступу з Балаклії, наразі техніка працює на користь жителів селищ Шевченкове та Чкаловське Харківської області.

Між селищами Шевченкове та Чкаловське розташований полігон твердих побутових відходів. Утім, користуватися ним мешканці громад не могли через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Так у селищі Шевченкове практично сталася катастрофа щодо вивезення сміття, про це кореспондентці медіа “Слобідський край” розповіли в одному з підрозділів ЗСУ.

– Керівництво Шевченківської СВА звернулося до командування нашої бригади по допомогу в розчищенні цього полігона. Під час окупації Куп’янського району саме на цьому полігоні були розташовані боєприпаси російсько-терористичних військ. Тож там могли залишитися їхні боєприпаси, а також могли бути боєприпаси наших військ, які атакували рашистів. Словом, полігон був небезпечним, – каже джерело в ЗСУ.

Місцеві підрозділи ДСНС не могли зайнятися розмінуванням через відсутність потрібної техніки. Вийшло так, що у бригади така техніка була. Ідеться про важкий бульдозер на базі танка, він називається БАТ.

БАТ працює у селищі Шевченкове Харківщина

– БАТ набагато потужніший, ніж звичайний бульдозер. Ну і плюс – він захищений бронею. Там, де бульдозер може підірватися на міні, снаряді, – БАТу не страшно, – зазначили військові.

Розчищення полігону у Шевченково

До речі, бульдозер є трофейним – росіяни кинули його, коли відступали у середині серпня під час контрнаступу ЗСУ на Балаклію. Тоді спеціалісти бригади відремонтували техніку.

– Бачите, рашистська окупаційна техніка зараз на службі українських сил, допомагає відновлювати українські громади, селища та інфраструктуру, – зауважили у бригаді.

Шевченкове, полігон ТПВ

Військові спеціалісти та БАТ працюють у селищі Шевченкове з 18 січня, більша частина полігона ТПВ вже розчищена. Роботи продовжуються і наразі. У підрозділі ЗСУ кажуть, якщо й іншим громадам Харківської області необхідна буде допомога, то по можливості вона буде надана.

Нагадаємо, у селі Гракове ведуться роботи з розмінування для подачі електроенергії. Також ми писали, що окупанти обстріляли Куп’янськ Харківської області 17 січня близько 14:30. Раніше було відновлено роботу ЦНАПів у селищах Великий Бурлук та Шевченкове Куп’янського району, а також у селі Бугаївка Куньєвської територіальної громади Ізюмського району.

Інші новини Шевченкове та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

','У селищі Шевченкове трофейна техніка допомагає розчищати сміттєзвалище','БАТ, Шевченкове, трофейна техніка, сміттєзвалище, полігон, танкова бригада, Чкаловське, полігон ТПВ','Окупанти покинули БАТ ще у середині серпня під час відступу з Балаклії, наразі техніка працює на користь жителів селища Шевченкове та Чкаловське.

Автор: Анастасія Хушану