Трофейний БАТ допомагає розчищати сміттєзвалище у селищі Шевченкове

18.01.2023 09:29 Шевченкове

Окупанти кинули БАТ ще в середині серпня під час відступу з Балаклії, наразі техніка працює на користь жителів селищ Шевченкове та Чкаловське Харківської області.

Між селищами Шевченкове та Чкаловське розташований полігон твердих побутових відходів. Утім, користуватися ним мешканці громад не могли через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Так у селищі Шевченкове практично сталася катастрофа щодо вивезення сміття, про це кореспондентці медіа “Слобідський край” розповіли в одному з підрозділів ЗСУ.

– Керівництво Шевченківської СВА звернулося до командування нашої бригади по допомогу в розчищенні цього полігона. Під час окупації Куп’янського району саме на цьому полігоні були розташовані боєприпаси російсько-терористичних військ. Тож там могли залишитися їхні боєприпаси, а також могли бути боєприпаси наших військ, які атакували рашистів. Словом, полігон був небезпечним, – каже джерело в ЗСУ.

Місцеві підрозділи ДСНС не могли зайнятися розмінуванням через відсутність потрібної техніки. Вийшло так, що у бригади така техніка була. Ідеться про важкий бульдозер на базі танка, він називається БАТ.

БАТ працює у селищі Шевченкове Харківщина

– БАТ набагато потужніший, ніж звичайний бульдозер. Ну і плюс – він захищений бронею. Там, де бульдозер може підірватися на міні, снаряді, – БАТу не страшно, – зазначили військові.

Розчищення полігону у Шевченково

До речі, бульдозер є трофейним – росіяни кинули його, коли відступали у середині серпня під час контрнаступу ЗСУ на Балаклію. Тоді спеціалісти бригади відремонтували техніку.

– Бачите, рашистська окупаційна техніка зараз на службі українських сил, допомагає відновлювати українські громади, селища та інфраструктуру, – зауважили у бригаді.