У Солоницівській громаді працює рада ВПО: що це дає

20.11.2023 12:19 Солоницівка
Солоницівська селищна рада Солоницівська селищна рада

У Солоницівській громаді Харківської області посилено працюють над інтеграцією ВПО.

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» очільник Солоницівської громади Андрій Литвинов, за час повномасштабної війни через громаду пройшло щонайменше 16 тисяч вимушено переміщених осіб. Протягом чотирьох місяців ТГ активно працювала над розробкою програми інтеграції ВПО.

– На найближчу сесію виносимо на затвердження цю програму. У ній ми передбачили всі аспекти життя ВПО, починаючи від дитячих садочків, шкіл, медицини, соцзахисту, – каже очільник Солоницівської громади Андрій Литвинов.

Так, у ТГ створили раду з питань ВПО при селищній раді. До неї увійшли самі переселенці, представники селищної ради та громадськості. У раді вже обрали голову, секретаря та заступника.

– У нас є дуже активні переселенці. Рада створена для того, щоб інтегрувати їх до громади. Як приклад, ми виділимо 50 тисяч гривень на допомогу, а вони зможуть самостійно вирішити, куди її спрямувати. Можливо їм не потрібні будуть продукти, а от подушки та ковдри – так. Тож вони самостійно радою будуть приймати рішення, – розповідає Андрій Литвинов.

Нагадаємо, у Солоницівській громаді відкриють центр ментального здоров’я. Раніше ми писали, що безкоштовними дровами забезпечать 142 домівки Солоницівської громади. Нагадаємо також, у Солоницівській громаді відкрили два класи безпеки та спортмайданчик. 

Більше новин Солоницівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.