Рекорд у Валках: 375 людей одночасно засвистіли у свищик

20.09.2021 16:30 Валки
Фото: Валківська міська рада Фото: Валківська міська рада
Старовинна дитяча забавка допомогла встановити рекорд у Валках Харківської області, який було зафіксовано у національному реєстрі рекордів України – наймасовіший пересвист на глиняних звукових іграшках.

Подія була присвячена 375-річчю Дня заснування міста Валки, і підготовка до неї почалася заздалегідь. Таким чином громада намагається надати автентичній дитячій забавці – валківському свищику, який протягом століть виробляли місцеві гончарі, нового сенсу, нового наповнення. Організатором рекорду стала Валківська школа мистецтв, де не тільки «реанімували» старовинну традицію виготовлення свищика, але й домоглись, що її внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Читайте також: Як валківський свищик на всю Україну прославився

«Три місяці знадобилося, щоб виготовити 400 глиняних забавок-свищиків: над ними працювали шість викладачів та випускників Валківської школи мистецтв, – розповідає директор школи Ольга Тимошенко. – Хтось зробив більше, хтось – менше, але найбільше свищиків виготовила викладачка нашої школи Ірина Кнюкшта – 132 штуки».

Свищики готували три місяці. Фото зі сторінкі у Factbook Ольги Тимошенко

Водночас ішли організаційні роботи: потрібно було вести перемовини з реєстраторами рекорду, реєструвати людей, які візьмуть участь у встановленні рекорду, розбивати їх на групи.

16 вересня на головній площі Валок зібрались учасники події. З них сформували групи, кожну відвели на промарковане заздалегідь місце, роздали свищики. Реєстратор пройшла та перерахувала кожного. Зі сцени було об’явлено про початок, і маленька дівчинка на сцені першою подала сигнал – засвистіла в свищик. Цей звук підхопили всі учасники – на різні голоси свищики свистіли десь хвилину-півтори. Після встановлення рекорду кожний учасник забрав свого свищика собі на пам’ять.

Є рекорд! Фото: зі сторінкі у Factbook Ольги Тимошенко

«Ми не мали за мету встановити рекорд за тривалістю звуку, тільки за кількістю учасників, – говорить Ольга Тимошенко. – Серед них були не тільки жителі Валок, але й ті, хто, як кажуть, «валківчани в душі» – незалежно від місця проживання. І річ тут не в рекорді самому по собі, хоча це теж важливо, і не в децибелах; я сподіваюсь, що цей захід згуртував людей, викликав почуття єдності громади, і особисто мене радує те, що все це відбулося навколо нашої культурної спадщини – валківського свищика».

Автор: Інна Можейко