Заручником стічних вод стало село на Харківщині

14.07.2016 08:23 Великий Бурлук
Фото з соцмереж Фото з соцмереж

Система споруди для біологічної очистки стічних вод, через яку проходять усі каналізаційні відходи селища Великий Бурлук, потребують негайного ремонту.

Сьогодні усі жителі смт Великий Бурлук  використовують очисні споруди «Великобурлуцького сироробного заводу». Заводські очисні споруди збудовані  ще в 1976 році. Стоки надходять від самого підприємства і установ, організацій та населення селища у 12 ставків- накопичувачів.

Вже давно стан цих очисних споруд незадовільний. До того ж цей завод уже п'ять років не працює, відповідно персоналу на очисних спорудах немає.

- Зараз там працюють чотири робітники підприємства "Водоканал". За останні роки очисні споруди знаходяться у незадовільному стані і потребують як мінімум - капітального ремонту, а як максимум - будівництва нових. Оскільки каналізування йде тільки на ці очисні споруди - селище стало заручником обставин, - розповів голова Великобурлуцької селищної ради Віктор Терещенко.

Сума необхідна у обох випадках чимала, тому у місцевому бюджеті таких коштів немає.
Також керівництво сироробного заводу залишило поза увагою численні звернення селищної ради щодо передачі до комунальної власності насосної станції та водогону питного водопостачання (с. Катеринівка, смт Великий Бурлук).

А відсутність права комунальної власності на вказані вище обʼєкти не дозволяє використовувати кошти місцевого бюджету для проведення капітальних вкладень.

Завод отруював річку на Харківщині

Та й передача прав власності не змінить того, що коштів на відновлення очисних споруд у селища немає. Тому основну частину пообіцяли виділити у Департаменті житлово-комунального господарства ХОДА.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта