Обіцяла квартири за співпрацю з рф: на Харківщині колаборантка отримала строк

11.01.2024 17:50 Вовчанськ
Фото: Владислав Абдула Фото: Владислав Абдула

Ще одна колаборантка, яка співпрацювала з російськими загарбниками у період окупації Харківської області, отримала вирок суду.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію речника Управління СБУ в Харківській області Владислава Абдулу.

За даними слідства, мешканка Вовчанська під час захоплення міста підтримала російських загарбників та вступила до місцевої окупаційної адміністрації.

Там її призначили очільницею «управління житлово-комунального господарства» та визначили першочергове завдання облаштувати казарми для російських військ.

Жінка разом зі своїми поплічниками забезпечувала водопостачання та енергозабезпечення в будівлях, де розмістилися росіяни.

Слідством також установлено, що для набору нових співробітників у «жек» фігурантка обіцяла своїм однодумцям «безкоштовні» квартири від окупантів. 

Після звільнення міста вона намагалась уникнути правосуддя, імітуючи свій статус «поза політикою». Втім, правоохоронці зібрали докази її співпраці з окупантами й на початку жовтня 2023 року затримали.

Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їй 5 років тюремного ув’язнення.

Раніше ми писали, що на Харківщині судитимуть чоловіка, який працював на окупантів.

А також, що на Харківщині заочно судитимуть двох експоліціянтів-колаборантів.

Нагадаємо, у Куп’янську викрили чоловіка, котрий намагався зробити кар’єру правоохоронця при окупантах. Ще одна мешканка Куп’янська під час окупації влаштувалася керувати пенсійним фондом.  

Автор: Ксенія Карпенко