Репресії населення, відсутність їжі та зв'язку: староста Вільчі звернувся до влади

28.04.2022 15:00 Вовчанськ

Селище Вільча Вовчанської громади зараз знаходиться під окупацією росіян. Тут проживають близько двох тисяч людей, у тому числі ВПО. Переважна частина жителів була евакуйована сюди під час аварії на ЧАЕС.

Староста Вільчі Микола Лірський звернувся до влади по допомогу. За його словами, в селищі створилась надзвичайна ситуація після окупації військами рф. Людям не вистачає продуктів, ліків, води та засобів гігієни. Пенсії не надходять, зняти готівку у банкоматах неможливо. Крім того, немає електроенергії, зв'язку та інтернету.

– Люди повністю не володіють інформацією про Україну. Така ж ситуація у всьому місті Вовчанськ та в селах району, – зазначив він.

Крім того, у селищі функціонує пансіонат для людей похилого віку. Близько 100 людей зараз перебувають там, 60 з них – не можуть самостійно пересуватися.

– За відсутності електроенергії із 7 квітня люди не мають змогу приготувати їжу – готують на дровах на вулиці. Відсутня гаряча та холодна вода – тимчасово постачанням займається Вільчанський комбінат, воду на тракторі розвозять по домівках та в пансіонат, – зазначає Микола Лірський.

Також він повідомив, що весь Вовчанський район відрізаний від України по річці Сіверський Донець. Всі мости  підірвані, в тому числі дамба на Печенізькому водосховищі.

Староста наголосив на тому, що в селищі проводяться репресії населення. Учасників АТО та поліцейських  примусово забирають, у мисливців відбирають зброю, у підприємців та фермерів – автомобілі та техніку.

Микола Лірський був вимушений покинути територію Вільчі. За його словами, спецпризначенці рф неодноразово намагалися схилити його до співпраці.

– Розуміючи, що наступним їхнім кроком буде примушення до співпраці силовими методами, натиск на мою сім'ю, яка потребує лікування, я вимушений був виїхати з небезпечної зони. Під час евакуації наша колона була обстріляна окупантами, на жаль, є постраждалі, – каже староста Вільчі.

Він просить у влади організувати "зелений коридор" для безпечного виїзду мешканців та надати гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, у Вовчанську медиків змушують надавати допомогу окупантам на передовій.