У Змієві місцеві активісти налагодили човнове сполучення через Сіверський Донець. Фото

08.06.2022 20:35 Зміїв
Фото: Facebook Зміївський район Фото: Facebook Зміївський район

На початку березня у місті Зміїв Харківської області було прибрано пішохідний міст через Сіверський Донець.

Як розповів «Слобідському краю» місцевий приватний підприємець Артем Аверін, міст прибрали за розпорядженням військових. 

– Це було зроблено для нашої безпеки, аби ворожі ДРГ не могли його перетнути. За ініціативою міського голови ми зробили човнове сполучення. Я збирав людей, своїх знайомих, складав графік роботи. Інколи також долучаюся до перевезень, коли хтось не може вийти на свою зміну – заміняю, – розповідає "Слобідському краю" Артем Аверін.

Човнове сполучення працює щодня з 7:00 до 17:00, переправляють людей безплатно. Але, як каже Артем, пасажири все одно залишають хоч якісь гроші на знак подяки. Човнами перевозили не тільки людей, на інший берег річки майже кожний день доставляють хліб, борошно та інші харчові продукти.

– Працюють у нас місцеві, ті, хто живе біля річки. До 18 людей у нас залучені, працюють у чотири зміни, по три-чотири чоловіки. Людей перевозять на роботу та з роботи. Наразі запитують, коли відновлять міст, але поки що невідомо, – говорить Артем Аверін.

Графік човнового сполучення іноді не збігається з потребами зміївчан. У таких випадках можна домовитися з перевізниками, які живуть поряд з річкою.