Пошкоджені школи, дитсадки, будинки: які руйнування у Золочівській громаді

30.06.2023 10:20 Золочів
Фото: Віктор Коваленко Фото: Віктор Коваленко

Золочівська територіальна громада Харківської області потерпає від обстрілів з початку війни й донині. У ТГ багато руйнувань, зокрема пошкоджені чи зруйновані школи, дитсадки, приватні будинки тощо.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Золочівської військової селищної адміністрації Віктор Коваленко.

Найбільше від ворожих обстрілів постраждали прикордонні населені пункти Золочівської громади. Села Уди, Окіп, Червона Зоря, де наразі взагалі ніхто не живе, практично знищені. Також сильно зруйновані Золочів, Карасівка, Калинове, Світличне, Макарове, Турове, Івашки, Одноробівка, Баранівка, Басове, Олександрівка, Тимофіївка, Відродженівське, Леміщине, Морозова Долина.

– Дві школи знищені в Макаровому і Удах, там прямі влучання, значно пошкоджена школа в Довжику, туди дві ракети С-300 прилітали. Повністю знищено дитсадки у Світличному, Макаровому, Удах. У Світличному згорів чудовий відремонтований клуб, працівники якого вигравали в кількох конкурсах міні­проєктів. Значно пошкоджені амбулаторії в Удах, Олександрівці та Одноробівці. Дуже пошкоджена наша лікарня в Золочеві, терапевтичне відділення повністю знищене, стоматологія сильно розбита. Те, що можемо, відновлюємо вже зараз. Наприклад, у Золочівській лікарні поміняли повністю вікна, двері тощо. Відновлення тривають у школах та дитсадках, поміняли вікна в Будинку дитячої і юнацької творчості, – каже Віктор Коваленко

Щодо житлового фонду громади, за словами очільника Золочівщини, близько 1300 приватних будинків або знищені, або пошкоджені.

– Коли в червні обстрілювали Івашки, бабуся і дідусь, тільки-но почули вихід снаряда, негайно побігли в льох – і буквально через 3-4 хвилини міна прилетіла їм прямо в будинок. Там значні пошкодження. На жаль, реалії сьогоднішні наші такі: коли людина чує або вихід, або «прильоти», вона одразу біжить ховатися в підвал. У такому режимі й живемо. Господарі пошкоджених будинків надають нам відповідні документи, а ми готуємо акти. Є люди, які проживають у прикордонних населених пунктах, у них пошкоджено будинок, утім вони перебувають чи в іншій області України, чи за кордоном. Тому цифра у 1300 будинків не є кінцевою, вона збільшиться, – говорить очільник громади.

Нагадаємо, у червні окупанти били по селах Басове, Лютівка та Тимофіївка. Також ми розповідали, що у Золочівській громаді розфарбували зупинку в національному стилі. 

Автор: Савелій Мякушко