Житель Золочівської громади знайшов у лісосмузі вибухонебезпечні боєприпаси

03.11.2022 19:17 Золочів
В Харківській області в рамках місячника добровільної здачі зброї житель села Калиноне віддав правоохоронцям знайдені боєприпаси.

60-ріний чоловік знайшов боєприпаси у лісосмузі біля села ще місяць тому, повідомили Поліцейські офіцери громад в Харківській області.

Серед зданих боєприпасів було 169 набоїв калібру 12,7, дві кумулятивні гранати та одну осколкову фугасну до РПГ-7 та ящик з 52 гранатами ВОГ до АГС-17.

«Щоб боєприпаси не потрапили до рук дітей та несвідомих громадян, він забрав їх додому. При першій можливості, громадянин повідомив поліцейського про свою небезпечну знахідку. Таким чином, не тільки звільнившись від відповідальності за незаконне зберігання боєприпасів, але і попередивши можливі наслідки необачного поводження з вибуховими предметами», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, після звільнення населених пунктів Харківщини військовослужбовці російської армії залишили після себе багато зброї та боєприпасів. Зберігання таких знахідок є незаконним та вкрай небезпечним.

Незаконне володіння та зберігання зброї згідно зі ст. 263 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність на строк до 7 років.

Щоб здати зброю, необхідно звернутися до поліції за місцем проживання, або до дільничного пункту поліції у місті чи поліцейського офіцера громади, або телефонуйте за номером «102».

Автор: Галина Гришко