Європейська підтримка харківського бізнесу

Завдяки проектам Європейського банку реконструкції та розвитку українські компанії підвищують якість своєї продукції та відкривають для себе нові ринки збуту. На одне з таких підприємств на Харківщині завітали 21 лютого Посол ЄС Хюґ Мінґареллі та Генеральний директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

Європейський Союз уже не перший рік активно підтримує Харківщину.  Серед пріоритетних напрямів роботи – розвиток малого й середнього бізнесу та промоція енергоефективних програм. Про це під час робочої поїздки на Харківщину зазначив Посол ЄС Хюґ Мінґареллі. 


– В Харківської області – надзвичайний науковий потенціал, у вас є хороші промислові передумови. Ми будемо продовжувати фінансувати розбудову малого та середнього бізнесу, – запевнив пан Мінґареллі. – Також у нас є програма, скерована на промоцію енергоефективних заходів.


Щоб співпраця була ефективнішою, два роки тому в Харкові відкрили регіональне представництво Європейського банку реконструкції і розвитку.  Офіс надає фінансову, інвестиційну, консультаційну допомогу представникам малого та середнього бізнесу. Серед учасників різних програм ЄБРР – світлотехнічна компанія LEDLIFE. Завдяки цьому партнерству харків’яни змогли вийти на ринок ЄС.  

LEDLIFE працює з 2011 року. Спеціалізується на інноваційних технологіях у сфері світлодіодного освітлення. Компанія володіє базою для власних науково-технічних розробок, фотометричною лабораторією, де тестується продукція, і сучасним заводом. Харківська компанія сфокусувалася на трьох напрямках роботи: освітлення для рітейлу (роздрібної торгівлі) і торговельно-розважальних центрів, освітлення для агробізнесу (зокрема для птахівництва) та вуличне освітлення. До речі, по периметру площі Свободи в Харкові встановлені світильники виробництва саме цієї компанії. Дебют LEDLIFE на ринку ЄС відбувся близько трьох років тому. Харківська компанія кілька разів брала участь у проектах ЄБРР: для сертифікації менеджменту якості, підвищення конкурентоспроможності виробництва, перейняття досвіду управління європейських компаній, програмах підтримки енергоефективності. 

Під час візиту Посла ЄС Хюґа Мінґареллі та Генерального директора ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера на виробництво сторони обговорили подальшу стратегію співпраці з LEDLIFE. Харків’яни прагнуть завдяки програмам підтримки ЄБРР розширити своє виробництво та наростити експортні поставки.

– Вперше ми звернулися до ЄББР, коли зіштовхнулися з тим, що нам потрібно швидко запустити новий продукт, а знань не вистачає, – розповів «СК» керуючий партнер компанії Михайло Колосенко.  Михайло Колосенко – Тому вирішили в себе на підприємстві будувати Інститут проектного менеджменту, навчати своїх співробітників кваліфіковано працювати з проектами по запуску нових продуктів. Ми залучили консультанта, який нам розповів про те, що є програма ЄБРР, яка підтримує малий і середній бізнес.

Наразі, харків’яни працюють як на внутрішньому ринку, так і експортують свою продукцію – світлодіодні джерела світла – в країни СНД та ринок ЄС (Польща, Німеччина, Австрія, Швеція).   Автор: Юлія Шматченко. Фото, відео Роман Шупенко 

Автор: Роман Шупенко