Пліч-о-пліч заради миру. Як західні регіони України та європейські партнери допомагають громадам Харківщини

24 лютого почались події, які назавжди змінили Україну та український народ. Поки люди мирно спали, перші російські ракети почали здригати нашу землю. Ворожий бліцкриг провалився, але вже понад місяць від обстрілів та бомбардувань страждають тисячі українських міст, мирні жителі. За даними поліції Харківщини, станом на 28 березня загинули 355 цивільних жителів області, серед них 18 дітей.

Як сильно б не хотів ворог, але з кожним вибухом, пострілом українці лише більше об’єднуються. Західні регіони країни всіма силами допомагають тим громадам, які зараз потерпають від війни з росією. 
Але єднання відбувається не тільки в межах країни, українці об’єднуються з багатьма куточками світу, кордони з дружніми країнами стираються. Зараз пліч-о-пліч з Україною весь світ.  

На лінії вогню

Харківщина зазнає руйнувань великих масштабів. Громади області зараз знаходяться в різних ситуаціях – десь ідуть запеклі бойові дії, десь поки спокійно, але добре чутно, як борються інші, деякі громади стали прихистком для переселенців, а деякі населені пункти сьогодні тимчасово окуповані ворогом.

Зараз підтримка дуже важлива для кожної громади, у багатьох не вистачає їжі, ліків, дитячого харчування та памперсів. Постачання у магазини є не в кожній громаді, а якщо і є – товарів може не вистачати, тому дуже цінується допомога небайдужих людей, волонтерів. 

Рука допомоги

Команда ГО Центр розвитку місцевого самоврядування, яка до війни сприяла процесам добровільного об’єднання територіальних громад та розвитку сільських територій, зараз займається налагодженням комунікації між громадами України. Так був створений проєкт «Громада-громаді», завдяки якому громади західних регіонів можуть зв’язуватися з громадами Харківщини та організовувати доставлення гуманітарної допомоги.

- У цей складний  для всієї  України воєнний час  ми також намагаємося допомагати і підтримувати прямі контакти між громадами, – пояснила «Слобідському краю» голова ГО Центр розвитку  місцевого самоврядування Діана Баринова. 

Тепер громади Івано-Франківської та Закарпатської областей надають адресну допомогу партнерам та колегам Харківщини.  Її перевагою є стовідсоткова гарантія того, що гуманітарний вантаж дійде прямо в руки потрібної ТГ. Налагодженню координації між громадами України сприяв регіональний координатор Всеукраїнської асоціації громад Іван Дем’янчук.

Пліч-о-пліч заради миру Як західні регіони України та європейські партнери допомагають громадам Харківщини


Так, у Закарпатській області Оноківська громада разом з ГО «Рокаш» організували збір та відправлення гуманітарної допомоги від своїх європейських партнерів з Чехії, Австрії та Німеччини.

Читайте також: Біляївська громада отримала нову партію гуманітарної допомоги.

– Одразу в перші дні війни до мене почали надходити дзвінки та повідомлення від наших партнерів, як із західних регіонів України, так і європейських країн. Усі питали, як можна допомогти Харківщині. Зараз ми вдосконалюємо зв’язок між громадами, адже дуже важлива саме адресна допомога. Ми телефонуємо до громад нашого регіону, дізнаємося, які в них потреби, і далі координуємо весь процес, –  розповів «Слобідському краю» експерт з децентралізації та місцевого розвитку ГО «Центр розвитку місцевого самоврядування» Віктор Нестеренко.

Перший 20-тонник відправився маршрутом з Оноківської ТГ до Олексіївської сільської громади. Отримання гумдопомоги в Олексіївській громаді забезпечили через старостинські округи, її розносили по домівках тих, хто більше цього потребує – соціально незахищених жителів громади та тимчасових переселенців.