За цінами на продукти Харківська область знаходиться на сімнадцятому місці

За цінами на продукти Харківська область знаходиться на сімнадцятому місці

Овочі на Харківщині подешевшали

Про це учора під час засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради повідомив начальник управління розвитку споживчого ринку Харківської обласної державної адміністрації Олександр Пенськой.

– Індекс споживчих цін в Харківській області на продукти харчування складає 0,92. Такого у нас взагалі ніколи не булу... У нас 17-е місце по цьому показнику за 5 місяців цього року. Хоча за підсумками 2011 року у нас було 5-е місце і ми зараз уживаємо всі заходи, щоб цей показник покращити, – сказав він.

Олександр Пенськой озвучив середні ціни на основні продукти харчування. Так, мука пшенична першого сорту коштує 3,8 грн за кг, хліб з муки першого сорту – 4,54 грн, хліб житньо-пшеничний «Дарницький» – 4,79 грн, гречана крупа –  8,48 грн за кг, яловичина І категорії – 41,2 грн, свинина – 41 грн, молоко 2,5% жирності – 6,69 грн за літр, сметана – 18,32 грн/л, цукор – 5,77 грн/кг, яйця – 6,68 грн/дес.

– На ринках ціни дорожчі – вони не витримують конкуренції з супермаркетами, – зауважив Олександр Пенськой.

Так, ціна 1 кг яловичини – 44 грн, свинини – 43 грн, сала – 20 грн, молоко розливне – 6,5 за літр, сметана – 22 грн за літр.

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ