Сергій Тігіпко впевнений, що переконає МВФ

Сергій Тігіпко впевнений, що переконає МВФ

МФВ чекає на тарифну реформу

Незабаром Уряд презентує тарифну програму перед Міжнародним Валютним Фондом.

Про це «СК» повідомив віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко. В інтерв’ю виданню він зазначив, що при розробці тарифної реформи треба враховувати досвід інших країн, але не відриватися від українських реалій.

– У нас була дуже проста програма з МВФ, суть якої полягала наступному: піднімайте тариф на газ для населення, для теплокомуненерго і робіть це поступово. Населення буде реагувати на це тим, що почне економити. Але на практиці було б інше. В середньому тарифи на тепло та газ повинні були б зрости на 32%-33%. До чого б це призвело? По-перше збільшилися б витрати середнього класу на оплату житлово-комунальних послуг, по-друге багато людей були б змушені користуватися субсидією. У нас зараз 1 млн 300 тис родин мають субсидію. При такому підвищенні їхня кількість зросла б до 7 млн при тому, що всього в Україні проживає 17 млн 100 тис млн родин, – сказав Сергій Тігіпко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що у подальшій співпраці з МВФ без змін у тарифній політиці не обійтися. Тож зараз Уряд займається розробкою тарифно-комунальній реформи, зокрема вивчається досвід Ірану та країн Східної Європи.

– МВФ це організація, з якою можна вести переговори. Якщо ми покажемо їм комплексний підхід, то впевнений – ми їх зможемо переконати продовжити співпрацю. Саме головне, що ми вже маємо орієнтовну спільну програму (стосовно тарифно-комунальної реформи — авт.) з Світовим банком, діяльність якого направлена на впровадження структурних реформ і в ньому зосереджені основні фахівці. Прийде час, ми її трохи доопрацюємо і презентуємо у МВФ. Я думаю, що ми зможемо переконати МВФ і наша співпраця продовжиться, – наголосив Сергій Тігіпко.

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ