Ліки від кашлю та знеболювальні заборонять продавати без рецепта

Ліки від кашлю та знеболювальні заборонять продавати без рецепта

Ліки. що містять кодеїн, можуть заборонити продавати без рецепта.

Таке рішення підтримує Державна служба України з лікарських засобів.

Зокрема, це може бути такий інструмент, як рецептурна видача. Також може бути встановлена квота відпустки відповідних лікарських засобів в одні руки, повідомляє ZN.UA.

«Ми підтримуємо будь-який інструмент, щоб він був реалізований на практиці і сприяв зменшенню видачі ліків, що містять кодеїн, які при цьому не використовуються за призначенням лікаря», - підкреслив Соловйов.

Гослекслужба вітає узгодження Державним комітетом з підприємницької діяльності проекту наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07. 2005 № 360 », яким пропонується посилити контроль над оборотом комбінованих лікарських засобів, що містять кодеїн, та відпускати такі препарати виключно за рецептами.

Кодеїн - речовина (алкалоїд) із групи опіатів. У молочному соку снодійного маку (Papaver somniferum) він міститься в кількості 0,3 - 2% і давно використовується в медицині як засіб для боротьби з кашлем і як обезболивающе. Кодеїн викликає звикання і потяг до нього з часом стає настільки сильним, що наркозалежні, часто скоюють злочини. Кодеіновая абстиненція («ломка») розвивається повільніше, ніж від морфію, однак може спостерігатися вже через півроку після початку прийому препарату.

За матеріалами: ZN.UA