Олімпійські ігри в Лондоні завершені. Україна у командному заліку посіла 14-е місце

13.08.2012 06:00 Спорт

Урочиста церемонія закриття XXX літніх Олімпійських ігор під назвою "Симфонія британської музики" відбулася вчора, 12 серпня, в Лондоні на головній арені спортивних змагань. Збірна Україна зайняла 14-е місце в загальнокомандному заліку.

Україна на ХХХ Літніх Олімпійських іграх 2012 в Лондоні представляли 245 спортсменів, які змагалися в 28 видах спорту, повідомляє SQ.

В активі українських спортсменів - 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей (всього 20 нагород). Золоті медалі найвищої проби Україна принесли шпажистка Яна Шемякіна, українська жіноча парна четвірка в академічному веслуванні в складі Катерини Тарасенко, Наталії Довгодько, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої в заїзді на 2000 м, важкоатлет Олексій Торохтій у ваговій категорії до 105 кг, каноїст Юрій Чебан в спринті на 200 м, а також боксери Олександр Усик (вагова категорія до 91 кг) та Василь Ломаченко (до 60 кг).

Офіційна церемонія закриття Ігор у Лондоні завершилася виступом групи "The Who" і грандіозним салютом. Після того як олімпійський вогонь Лондона погас, почався зворотний відлік до старту наступних літніх Ігор, які пройдуть в 2016 році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

Всього на Іграх XXX літньої Олімпіади, яка проходила з 27 липня по 12 серпня, в Лондоні спортсмени 205 делегацій (204 національні і одна, яка виступала під прапором ОІ) розіграли 302 комплекти нагород. Спортсмени змагалися в 39 спортивних дисциплінах.

Перше місце в загальному заліку посіли США (46 золотих нагород), друге - Китай (38), третє - Великобританія (29). Далі розташувалися Росія (24), Корея (13), Німеччина (11), Франція (11), Італія (8), Угорщина (8), Австралія (7), Японія (7), Казахстан (7) і Нідерланди (6 ). Останні також завоювали 6 золотих медалей, але мають на одне срібло більше, ніж в України.