Абонплата за газ. Хто скільки заплатить

Абонплата за газ. Хто скільки заплатить

Фото Юлії Шматченко

Споживачі, що використовують газ комплексно, виграють від введення абонплати.

За підрахунками ПАТ «Харківгаз» близько 70 % споживачів в Харківській області використовують газ комплексно - для приготування їжі, підігріву води і опалення своїх приміщень. Для таких абонентів вартість розподілу газу не збільшиться, а трохи зменшиться. - Якщо взяти розподіл газу, який був до 1 квітня 2017 року, то абонент, що споживав близько 2500 куб. м на рік, мав би сплатити 2100 грн. При новому тарифі він буде платити приблизно на 500 грн менше, - розповів комерційний директор ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

ГРОШІ ПОЧНУТЬ "ХОДИТИ ЗА ПАЦІЄНТАМИ" ХАРКІВЩИНИ ВЖЕ ЦЬОГО ЛІТА

На сьогодні так звана абонплата (сплата за транспортування і розподіл газу) не вигідна абонентам з малим споживанням газу, тобто тим, хто використовує газ лише для приготування їжі.

- Якщо лічильник у абонента не встановлено, то нарахування йому проводяться по потужності, які прирівнюються до лічильника типу G2,5. Для абонентів, які не використовують комплексно газ, оплата дійсно збільшиться. На скільки вона зросте я зараз не відповім, бо рішення НКРЕКП призупинено, - зазначив пан Маслюк.

Юлія Міронюк

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ