Зареєструвати шлюб в Харківській області можна буде за добу

Зареєструвати шлюб в Харківській області можна буде за добу

Фото: lada.fm

Із 1 січня 2017 року всі функції відділів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) передали органам місцевого самоврядування та нотаріусам.

Відповідно до букви закону, тепер, аби зареєструвати шлюб, народження чи смерть, змінити прізвище тощо, не потрібно відстоювати черги у РАЦСі. Це зможуть зробити будь-який нотаріус, сільська чи міська рада. Щоправда, таке нововведення сьогодні працює скоріше в теорії, аніж на практиці.

Як пояснила нотаріус Шостої державної нотаріальної контори Харкова Ольга Головащенко, щоб отримати такі повноваження, посадовець органу місцевого самоврядування повинен мати вищу юридичну освіту, досвід роботи в галузі права не менше трьох років. Крім того, він повинен пройти протягом року стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, пройти навчання по роботі з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції, та скласти екзамен зі спадкового права. Тільки після цього посадовець місцевого самоврядування отримає відповідне свідоцтво й право на вчинення нотаріальних дій. - Сьогодні громадянам треба звертатися до нотаріуса (державного або приватного), якій є досвідченим спеціалістом, зокрема щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, - сказала Ольга Головащенко.

До слова, у Жовтневому відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції розповіли, що у лютому Харківщина увійде до пілотного проекту Мін'юсту щодо цілодобової і всього за добу реєстрації шлюбу.

Тетяна Лісна

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ
Автор: Менеджер сайта