Суспільство

Фото: lada.fm Фото: lada.fm

Зареєструвати шлюб в Харківській області можна буде за добу

  • 11.01.2017 | 12:59

Із 1 січня 2017 року всі функції відділів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) передали органам місцевого самоврядування та нотаріусам.

Відповідно до букви закону, тепер, аби зареєструвати шлюб, народження чи смерть, змінити прізвище тощо, не потрібно відстоювати черги у РАЦСі. Це зможуть зробити будь-який нотаріус, сільська чи міська рада. Щоправда, таке нововведення сьогодні працює скоріше в теорії, аніж на практиці.

Як пояснила нотаріус Шостої державної нотаріальної контори Харкова Ольга Головащенко, щоб отримати такі повноваження, посадовець органу місцевого самоврядування повинен мати вищу юридичну освіту, досвід роботи в галузі права не менше трьох років. Крім того, він повинен пройти протягом року стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, пройти навчання по роботі з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції, та скласти екзамен зі спадкового права. Тільки після цього посадовець місцевого самоврядування отримає відповідне свідоцтво й право на вчинення нотаріальних дій.

Жінка загинула в результаті ДТП на Московському проспекті

- Сьогодні громадянам треба звертатися до нотаріуса (державного або приватного), якій є досвідченим спеціалістом, зокрема щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, - сказала Ольга Головащенко.

До слова, у Жовтневому відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції розповіли, що у лютому Харківщина увійде до пілотного проекту Мін'юсту щодо цілодобової і всього за добу реєстрації шлюбу.

Тетяна Лісна

За матеріалами: SLK

Loading...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі, що містять нецензурну лексику, особисті образи і рекламу, можуть бути видалені модератором

Усього коментарів: 0

Сортування по датi

Новий користувач

Створивши обліковий запис на нашому сайті, ви зможете залишати коментарі та багато іншого.

Нiк (Iм`я):
Пароль:
Поштова адреса:
Коментар:
Захисний код::
   Captcha
   
Зареєстровані користувачі

Якщо у вас вже є обліковий запис на нашому сайті, будь ласка, авторизуйтесь.

Поштова адреса:
Пароль:

Питання дня

 

Головні новини

Влада

Суспільство

Політика

Економіка

Надзвичайні події

Новий Рік

АТО на Донбасі

Вибори до ВРУ

Вибори 2015

Ностальгія

Корисно

Область Online