У харківських школах відкриють меморіальні дошки героям АТО

У харківських школах відкриють меморіальні дошки героям АТО

Фото: ХОДА

У гімназії № 82 з’явиться дошка пам’яті майора Сергія Лобова, у ЗОШ № 128 — підполковника Руслана Плоходька.

28-річний харків’янин Сергій Лобов командував ротою 74-го окремого розвідувального батальйону. Він загинув 18 червня 2016 року в районі смт Луганське Донецької області. Командир роти глибинної розвідки зупинив основну групу солдатів, що встановлювали апаратуру для прослуховування, і з двома бійцями пройшов ще 50 метрів уздовж лінії розмежування.

Старший солдат роти, натрапивши на розтяжку, що йшла до протипіхотної стрибаючої міни, намагався врятувати товаришів - прикрити своїм тілом, проте це не вдалося. Майор Лобов отримав поранення в голову та був ще при тямі, коли на місце прибігли інші учасники розвідгрупи. Проте до шпиталю його живим не довезли.

 

За особисту мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Сергій Лобов нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня. У героя залишився маленький син.

39-річний підполковник Руслан Плоходько загинув у перші місяці АТО. Він командував вертолітною ланкою 16-ї окремої бригади армійської авіації. 2 травня 2014 року поблизу міста Слов’янськ було збито два вертольоти Мі-24 Збройних Сил України, які здійснювали повітряне патрулювання. Загинули п’ятеро офіцерів, серед них — Руслан Плоходько.

На честь загиблого героя було названо вулицю в Московському районі міста Харків. Підполковник посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня. У Руслана Плоходька залишилася дружина та двоє дітей. Про це повідомляє сайт ХОДА. 

Меморіальні дошки героям у харківських школах встановлюють за підтримки ХОДА зусиллями ГО «Всеукраїнське об’єднання зниклих безвісти та рідних загиблих захисників України» та ГО «Східний корпус» і завдяки особисто Марині Черняєвій та Анатолію Сидоренку.

Меморіальну дошку пам'яті Сергія Лобова відкриють 11 жовтня о 14:00 в Харківській гімназії № 82.

Меморіальну дошку Руслану Плоходьку — 12 жовтня о 14:00 в Харківській школі № 128.

Читайте також: Нові групи відкрилися в дитячому садку на Залютино

Микола Мельник