Як зміниться вартість дитячого харчування в школах і дитсадках Харкова

Як зміниться вартість дитячого харчування в школах і дитсадках Харкова

Фото: aif.ua

У Харкові встановили єдині грошові норми вартості харчування на одного учня і одного вихованця навчального закладу в день на 2017 рік.

Рішення було прийнято 18 січня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Як повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко, для дошкільних навчальних закладів визначено такі грошові норми:

- вікова група від 1-го до 3-х років - 18 грн (з розрахунку: 7,2 грн з бюджету і 10,8 грн - батьківська плата);

- вікова група від 3-х до 6-ти (7-ми) років - 23 грн (з розрахунку: 9,2 грн - бюджетні кошти і 13,8 грн - батьківська плата);

- у групах з цілодобовим режимом перебування, вікова група від 1-го до 3-х років - 19 грн (з розрахунку: 7,6 грн з бюджету і 11,4 грн - батьківська плата); від 3-х до 6-ти (7-ми) років - 24 грн (з розрахунку: 9,6 грн з бюджету і 14,4 грн - батьківська плата);

- у санаторних та спеціальних групах, вікова група від 1-го до 3-х років - 19 грн; від 3-х до 6-ти (7-ми) років - 24 грн (відповідно до законодавства України).

Для загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів встановлені наступні норми:

- для учнів 1-4-х класів - 9 грн;

- для учнів 1-х класів безкоштовне молоко - не більше 4,95 грн.

Для учнів пільгового контингенту (в тому числі дітей загиблих учасників антитерористичної операції) 1-4-х класів, які відвідують групи продовженого дня, вартість харчування не змінилася і становить 12 грн; 5-11-х класів - також 12 грн.

Для учнів пільгових категорій у професійно-технічних закладах, фінансування яких здійснюється за кошти міського бюджету, грошові норми харчування визначені в розмірі 45 грн на день.

Вартість харчування для вихованців Харківського дитячого будинку «Родина» становить 55 грн на дитину на день; для учнів і вихованців Харківської загальноосвітньої школи-інтернату № 14: дошкільний підрозділ - 40 грн, школа-інтернат - 55 грн.

Директор Департаменту освіти Ольга Деменко нагадала, що з 1 січня 2016 року на державному рівні скасували безкоштовне харчування початкової школи, пізніше - безкоштовне харчування дітей пільгових категорій. Але з ініціативи Харківського міського голови Геннадія Кернеса міська рада підтримала виділення коштів з бюджету на ці цілі.

«Крім того, було вирішено, що з 2017 року безкоштовне харчування в установах освіти отримають діти загиблих учасників АТО: школярі - обіди, а вихованці дитячих садків повне харчування. Першокласникам, як і раніше, дають безкоштовно молоко, а школярі початкових класів безкоштовно снідають. У нас понад 50 тис. учнів 1-4 класів, понад 2 тис. дітей пільгових категорій та понад 5 тис. дітей, які потребують дієтичного харчування. У дитячих садках пільги на харчування отримують понад 15 % дітей», - повідомила директор Департаменту освіти.

За її словами, місто фінансує 40 % вартості харчування дошкільнят, і з цього року вперше була введена градація вартості харчування за віком дітей.

«Торік вартість харчування в дитячих садках становила 17 грн для всіх, але по суті порції у дітей трьох і семи років різні. Тому вартість харчування для дітей від одного до трьох років встановлена в розмірі 18 грн, а від трьох до шести-семи років - 23 грн. В умовах, коли вартість продуктів зростає, ми зберігаємо якість, раціон і калорійність харчування. Стежимо за якістю приготування і за санітарним станом наших їдалень. Торік було замінено 416 одиниць техобладнання в 181 навчальному закладі», - повідомила Ольга Деменко.

Роман Шупенко