Президентські презервативи роздавали у Харкові (ФОТО, ВІДЕО)

Президентські презервативи роздавали у Харкові (ФОТО, ВІДЕО)

фото та відео Юрія Борща

Брошури з інформацію про ВІЛ/СНІД та гепатит В, С. та презервативи сьогодні роздавали студентам ХПІ. Також кожен бажаючий зміг пройти безкоштовний тест на ці вірусні захворювання

Захід відбувся у рамках Всеукраїнської акції, присвяченої Всесвітньому дню пам'яті померлих від СНІДу. Організаторами її проведення на Харківщині стали Департамент у справах молоді та спорту ХОДА спільно з Департаментом науки і освіти та БФ «Благо».

Студенти отримали інформаційні брошури, а головне – будь-хто міг здати кров на експрес-аналіз на ВІЛ-інфекцію та гепатит В, С у пересувній лабораторії і через 15 хвилин отримати результат.

Акцію вдалося провести завдяки президентському гранту, який виграв Володимир Казусь. Сума гранту – 70 тис грн. Кошти повинні витрачатися на пропаганду здорового способу життя серед молоді області.
– На сьогоднішній день жителі міста та області можуть здавати такі тести тільки за гроші або під час благодійних акцій...У лікарнях дослідження коштує в середньому 20-30 гривень– зазначив Володимир Казусь спілкуючись з журналістами.
Він розповів, що зараз тривають перемовини з Департаментом охорони здоров’я ХОДА щодо виділення спеціальних реагентів, для проведення безкоштовних тестів на вірусні гепатити, наприклад, на базі студентської лікарні.
– Поки ми не отримали відповіді. На щастя, кілька днів тому була прийнята національна програма боротьби з вірусними гепатитами. Раніше департаменту було важко знайти ресурси, а тепер є законна причина виділяти кошти і на регіональному рівні. Це величезний плюс, - зазначив Володимир Казусь.
Він додав, що сьогодні що тест на ВІЛ-інфекцію можна безкоштовно та анонімно здати в обласному центрі СНІДу, а також у кабінеті довіри 20-ї студентської лікарні.

Акція, яку провели у ХПІ – перша, але невдовзі подібні заходи планується провести у всіх вишах Харкова. 

Про це розповів заступник начальника управління у справах сім'ї та молоді - начальник відділу з питань соціальної підтримки молоді та забезпечення рівних прав і можливостей Євген Шаньшін
– Акція пробна, вирішили оцінити наскільки це актуально для молоді. За результатами ми бачимо, що це питання дійсно дуже важливий, і ми вже готуємо план заходів на осінь, коли студентство повернеться з канікул. Подібні акції ми плануємо проводити на територіях всіх вуз міста. Наше завдання - привернути увагу людей до профілактики таких захворювань як гепатит, ВІЛ / СНІД та багато інших, – сказав Євген Шаньшін.

Юрій Борщ

" width="100%" height="auto" frameborder="0" allowfullscreen="">
За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ