Визначився володар Кубка Харківщини з футболу — ФОТО, ВІДЕО

05.11.2019 09:00 Спорт
Цьогоріч за Кубок Харківщини з футболу змагалися харківські команди – «Авангард» і «Універ-Динамо», які до цього ніколи не брали участь у вирішальному матчі змагань. Гра вийшла напруженою, а мінімальну перемогу здобули гравці «Авангарду», для яких цей трофей став першим у їх поки що короткій історії.

Фінал дебютантів

Минулої суботи, 2 листопада, у Люботині на стадіоні «Олімпієць» пройшов фінал Кубка Харківської області з футболу серед аматорських команд пам’яті майстра спорту СРСР М. Т. Уграїцького. За трофей боролися дві харківські команди «Авангард» і «Універ-Динамо». Матч був знаковим для обох клубів. Динамівці вперше вийшли у вирішальний матч Кубка, а для «Авангарду» цей фінал став узагалі дебютним у його історії. Цю команду було створено в середині серпня 2019 року, і вона виступає в підгрупі 4 Першої ліги чемпіонату України U-19. Також команда заявилася на Кубок Харківщини з футболу і з першої спроби дійшла до фіналу.

Хоча путівка у вирішальний матч змагань «Авангарду» далася вкрай складно. У півфіналі йому протистояв ФК «Первомайський», з яким розгорнулася неабияка боротьба за вихід у фінал. Перший матч пройшов на полі «городян». Стартовий тайм залишився за господарями, які пішли на перерву з комфортною перевагою 2:0. Однак харків’яни не здалися і після п’ятнадцятихвилинного відпочинку звели зустріч до підсумкової нічиї  2:2. Другий матч також пройшов у напруженій боротьбі. Тепер уже харків’яни пішли на перерву, ведучи в рахунку 2:0. І хоча первомайці продемонстрували характер, билися до останніх секунд, проте остаточно програли 3:2, пропустивши у фінал харків’ян.

Динамівцям путівка у вирішальній матч Кубка далася легше. У півфіналі їм протистояв балаклійський «Цементник», якого вони за сумою двох матчів обіграли 4:1 (2:0 удома та 1:2 на виїзді).

Проблеми з реалізацією

Фінальний матч Кубка почався жваво, а рахунок було відкрито вже на 6-й хвилині. Гравець номінальних господарів, «Авангарду», Валерій Блажко прийняв м’яч біля штрафного майданчика суперника й віддав на капітана команди Дмитра Барсукова, який точним ударом з району одинадцятиметрової позначки відкрив рахунок у матчі  1:0. Динамівці, опинившись у ролі тих, хто наздоганяє, хотіли якомога швидше відновити паритет у матчі. На 17-й хвилині після подачі з правого флангу від гравця «Універ-Динамо» Булата Єлоєва м’яч полетів під поперечину воріт Максима Коваленка, проте голкіпер «Авангарду» був на чеку й перевів «круглого» на кутовий. Хороший шанс зрівняти рахунок випав динамівцям на 29-й хвилині. Їх капітан Ігор Луценко з меж штрафного майданчика добре приклався у ближній кут. Воротар суперника зреагував на цей удар, відбивши перед собою, однак першим на м’ячі виявився гравець «Авангарду», який вибив його за межі поля. Динамівці ніяк не могли відновити паритет у матчі, а на 32-й хвилині їх справи ще погіршилися. Головний арбітр зустрічі Євген Назаров за фол проти Вадима Журавля показав жовту картку Владиславу Зайчуку. «Гірчичник» виявилася для гравця другим у матчі, і в результаті динамівці залишилися в меншості. Доволі швидко «Авангард» міг скористатися чисельною перевагою. На 39-й хвилині його гравці вийшли в перспективну контратаку, яка закінчилася ударом Журавля з лінії штрафного майданчика  Ігор Швайченко був на місці, спіймав і міцно тримав м’яч після цього удару. А за кілька хвилин «Авангард» створив ще один небезпечний момент. Денис Резепов у штрафній площі динамівців обіграв суперника і пробив з кількох метрів  Швайченко врятував партнерів від другого пропущеного м’яча.

Після перерви «Авангард» продовжив користуватись чисельною перевагою, безперестанку вибігаючи в небезпечні контратаки. Уже перша з них після перерви, на 46-й хвилині, могла закінчитися голом. Журавель справа прострілював на дальню штангу на Резепова, якому залишалося влучити в порожній кут, але в останній момент воротаря підстрахував Денис Гнилицький, випередивши суперника й вибивши м’яч на кутовий. А на 56-й хвилині «Авангард» усе ж провів свій бажаний м’яч. Зробив це Резепов, який з меж штрафного майданчика точно пробив у дальній кут воріт Швайченка  2:0. «Авангард» продовжив і далі тероризувати оборону суперника, і на 62-й хвилині команда-лідер могла довести рахунок до розгромного. Той самий Резепов віддав у воротарський майданчик передачу на Валерія Блажко, однак той буквально з кількох метрів пробив мимо.

Динамівці, аби відігратися, великими силами йшли вперед, що давало гравцям «Авангарду» більше вільних зон на половині поля суперника. На 71-й хвилині Дмитро Шабалтас після паса Дениса Кузубова вийшов віч-на-віч з воротарем суперника, однак пробив вкрай невдало, і цей м’яч став легкою здобиччю для голкіпера динамівців Швайченка. Гравці «Авангарду» й далі тринькали свої моменти і в результаті ледь не поплатилися за своє марнотратство. На 90-й хвилині після подачі з кутового воротар лідируючої команди Коваленко сфолив на Федорі Сивоконі, і арбітр зустрічі вказав на одинадцятиметрову позначку. До пенальті підійшов Луценко, і реалізував його, 2:1. У динамівців на порятунок залишалося близько трьох хвилин, однак зрівняти рахунок їм не вдалося.

Емоції на футбольному полі не вщухали й після фінального свистка. Капітан «Динамо» Луценко зчепився з воротарем «Авангарду» Коваленком, як наслідок  гравець команди, що програла, отримав червону картку.

Молоді тріумфатори

У розмові з кореспондентом «СК» головний тренер «Авангарду» Роман Мельник сказав, що це був найважливіший матч і найважчий суперник в історії їх молодого клубу.

Ми виграли в сильного суперника, у віце-чемпіона області, що вдвічі приємніше. До цього поєдинку готувалися дуже серйозно, відповідально. Мої підопічні повністю виконали установку на гру, плюс допомогло ще видалення суперника. У результаті так склалося, що, напевно, кубок виграла наймолодша команда в історії, оскільки в нас в основному складі вийшли семеро 17-річних, троє 18-річних і один 19-річний футболісти,  ділиться Роман Мельник.  Грою задоволений і я, і керівництво. Хлопці показали вельми непоганий футбол, тільки реалізація підвела. У нас по ходу гри було багато моментів, де б могли забити і третій, і четвертий м’яч.

Роман Мельник зізнається, що в кінці матчу вже був упевнений у перемозі своєї команди.

З хлопцями говорив після гри, і вони ділилися, що в кінці переживали, аби перемога не вислизнула з їх рук. Але витримали натиск суперника і здобули свій дебютний трофей. Звичайно, якби динамівці зрівняли, усе могло перевернутися, але важливу роль зіграло вилучення в першому таймі. Якби навіть додатковий час був, то в нас усе одно була чисельна перевага,  каже тренер переможців.

Найближчим часом «Авангард» планує зіграти товариський матч з донецьким «Шахтарем» U-19. Потім у підтримуючому режимі харків’яни проводитимуть два-три тренування на тиждень. А вже із січня наступного року підопічні Романа Мельника готуватимуться до зимового чемпіонату області та до зимового Кубку України U-19.

14-та гра на 30-й день

Головний тренер «Універ-Динамо» Сергій Сизихін вважає, що в цьому матчі його підопічним не вистачило емоцій.

Ми засмучені, що дійшли до фіналу й не виграли останню гру, яка підвела підсумок цього сезону. Припустилися дитячих помилок, дуже простих, але потрібно віддати належне супернику, оскільки ці помилки змусив зробити саме він,  зауважує наставник динамівців.  Є об’єктивні, є суб’єктивні причини, чому ми програли, десь нам не вистачило емоцій. Це була вже 14-та гра на 30-й день. Це колосальне навантаження, де практично кожен другий-третій день нам доводилося грати. Брали участь у різних турнірах, де представляли Харків і область у цілому. І десь на цю останню важливу гру хлопці недопрацювали, не змогли знайти в собі сили.

Також Сергій Сизихін відзначив характер своїх підопічних, які попри чисельну меншість продовжували боротися в цьому матчі.

Хлопцям було складно вдесятьох, але вони намагалися забити й переломити хід гри. Так, суперник у більшості створив багато моментів, оскільки мої хлопці вже ризикували, це вже була агонія у грі. Ми пішли вперед усіма силами, забили, але не вистачило нам ні часу, ні сил, щоб відігратися. Дуже складно грати проти команди, яка молода, амбітна. Вона періодично проводять спаринги з першою командою «Металіста 1925», тому хлопці вже «набили шишки» й були готові до нас,  вважає Сергій Сизихін.

Після цього матчу старші гравці-динамівці відправляться у відпустку, а для молодих футболістів  курсантів і студентів  тренувальний процес триває.

Зустрічі з керівництвом «Динамо» щодо підсумків сезону в Сергія Сизихіна не було, утім фахівець вважає, що його команда провела непоганий футбольний рік і вдячний керівництву клубу в особі Сергія Бортника за надані умови для команди, щоб вона росла та рухалася вперед.