Чистимо в домі натуральними засобами

30.11.2017 19:45 Корисно
Коли навколо суцільна хімія, хочеться користуватися тільки екологічними речовинами. Магазинні засоби для миття та чищення можна замінити цілком натуральними.

Шкідливі помічники

У той час як господиня натирає та намиває предмети в будинку, підлогу, меблі, посуд та інше усілякими дієвими, але ж хімічними, засобами, вона завдає чималої шкоди своєму здоров’ю. Адже це алергія, негативний вплив на шкіру, вдихання шкідливих парів, поступове накопичення в організмі руйнівних речовин, доки вони не проявляться серйозними хворобами. Хоча б ті ж пральні порошки, якими користуємося чи не щодня, містять речовини, які викликають алергію та шкідливі для шкіри.

 

Окрім того – освіжувачі повітря, в яких є високотоксичний канцероген та речовина, що може викликати не лише судоми, а й важчі наслідки.

Часто ми користуємося засобами для чищення для ванни, кухні, очищувачами для меблів, скла, в яких міститься аміак, більш відомий нам як нашатирний спирт. А це леткий хімікат, що може ушкодити шкіру, очі, дихальні шляхи.

Так само може вплинути відбілювач з хлором — дуже агресивна речовина. А якщо її ще змішати з аміаком, утворюється отруйна пара, що може спричинити смертельні наслідки.

Кращі друзі господарок – це...

Водночас є безпечні засоби, що можуть допомогти відчистити щось не гірше, а шкоди завдадуть набагато менше. Та й обійдуться, відверто кажучи, набагато дешевше за хімічні. Скажімо, сіль, сода, оцет, гірчиця тощо.

Сіль. Її можна застосовувати для чищення каналізаційних труб та видалення неприємного запаху. Треба просто засипати сіль у трубу, потім змити окропом.

На дерев’яних столах або інших дерев’яних поверхнях іноді з’являються білі плями. Щоб позбавитися, їх слід протерти сумішшю солі та олії.

Чавунні сковорідки або каструлі, засмажені жиром, перед чищенням слід потерти паперовим рушником, посипаним сіллю. Це набагато полегшить процес чищення.

Тюлеві завіси або кухонні рушники перед основним пранням слід замочити в розчині солі. Основний бруд швидко «з’їсться» сіллю, і далі вже відіпрати тканину буде легше.

Сумішшю солі, кукурудзяного крахмалу та води можна замазувати дірки від цвяхів, а також тріщини в гіпсокартоні та на поштукатурених стінках.

Сода. Нею можна чистити графини, чашки, склянки. Якщо на вініловій підлозі утворилися потертості, їх теж можна прибрати вологою губкою або щіткою із содою. Содою можна також почистити клавіші піаніно, нічим йому не зашкодивши.

Та й узагалі, її можна застосовувати для чищення будь-яких поверхонь на кухні та у ванній. Особливо це виручить тих, у кого від побутової хімії починається кашель, або ж тих, хто страждає на алергію чи бронхіальну астму. Якщо соду змішати із сіллю й додати трохи води, цією пастою можна почистити ділянки, де утворилася корозія.

Можна содою й килим почистити, а заодно й відновити його барви. Для цього просто розкидати соду, а потім змести її ганчіркою або зібрати пилососом.

Оцет. Суміш оцту із содою – чудовий засіб для видалення вапняного нальоту на ванні, раковині чи унітазі. Треба нанести суміш і дати трохи постояти, а потім видалити наліт щіткою.

Для миття вікон треба розвести оцет або лимонний сік (1 частину) у воді (5 частин), нанести рідину на скло й протерти м’якою тканиною або газетою. Щоб помити дзеркало, слід змішати оцет і воду в однакових пропорціях.

Розчином води та оцту в рівних пропорціях не лише можна добре відмити холодильник ізсередини. З нього зникне й неприємний запах.

Суміш оцту й води з кількома краплями лавандової ефірної олії – взагалі універсальний засіб для прибирання в усьому домі. Чистота й свіжість забезпечені.

Оцет чудово позбавляє неприємних запахів в оселі – від цигарок, плісняви, підгорілих страв, запаху від хатніх тварин. Відомо, що магазинні освіжувачі повітря можуть лише замаскувати запахи на деякий час, але не усунути їх. Натомість оцет, розбризканий в оселі, або яким протерли поверхні, робить повітря свіжим.

Гірчиця. Унікальний помічник удома – хоч посуд мити, хоч голову, хоч зі шкідниками боротися. А ще – прати, виводити плями на одязі, усувати неприємні запахи, виводити бур’яни тощо.

Для миття посуду кращого засобу, ніж гірчиця, не знайти. Вона відмиває навіть жирний посуд, навіть у холодній воді. При цьому не завдає шкоди, потрапляючи потім в організм чи негативно впливаючи на шкіру. Гірчиця навіть корисна – окрім того, що вона не викликає алергії, здатна заживляти тріщинки та подряпини на шкірі, не сушить її. До того ж, коштує незрівнянно менше від «хімії». Тобто, все натурально й безпечно.

Як бачимо, дорогі, не зовсім безпечні магазинні засоби для миття та чищення завжди можна замінити натуральними аналогами, що завжди є під рукою вдома.

Наведіть курсор на кружечок на картинці, щоб побачити пораду.

Тетяна НІКОЛАЄВА

Автор: Тамара Кіч