Консервуємо овочеві салати на зиму

15.08.2019 08:00 Корисно
фото tochka.net фото tochka.net
Такі овочеві салати будуть доречні і на святковому столі, і як смачне доповнення до сімейного обіду або вечері.

Аджика з кабачків


фото 1000.menu

Знадобляться:
кабачки (невеликі) – 2–3 шт.,
помідори (великі) – 3 шт.,
болгарський перець (червоний) – 3 шт.,
часник – 6 зубчиків,
олія – 2 ст. л.,
оцет (9 %) – 40 мл,
сіль – 1 ч. л.,
перець червоний мелений – 0,5 ч. л.,
чорний мелений перець – за смаком.
Обсяг інгредієнтів розрахований на 600 мл соусу. Овочі помити, часник очистити від лушпиння. Болгарський перець помити, очистити від насіння, з кабачків зрізати хвостики. Підготовлені овочі нарізати невеликими шматочками та пропустити через м’ясорубку. За бажанням томати перед подрібненням можна ошпарити окропом і зняти з них шкірку. Перелити отриману овочеву суміш у казан або сотейник, помістити ємність на плиту й довести масу до кипіння. Після цього зменшити вогонь до мінімального, накрити посуд кришкою і тушкувати 25–30 хвилин, поки не випарується третина рідини. Потім видавити в суміш через прес часник, всипати чорний мелений перець і червоний мелений перець, посолити за смаком, влити оцет і олію. Гарячий соус краще не пробувати, оскільки можна обпектися — у масі присутня велика кількість пекучого червоного перцю.
Його можна замінити свіжим червоним гострим перцем, тільки перед його додаванням зі стручка необхідно вичистити насіння. Тушкувати аджику, перемішуючи, на слабкому вогні ще 15–20 хвилин. Банки і кришки простерилізувати. Соус вийде дуже гострим на смак, тому краще за все його консервувати невеликими порціями — у банки по 250–350 мл. Розлити киплячий соус у банки, закатати, перевернути, укутати й дати охолонути.
Аджика з кабачків — це соковитий соус, який відмінно поєднується з будь-якими стравами з риби або м’яса, птиці. Він дуже пекучий на смак, тому дітям його давати не рекомендується. За бажанням норму продуктів можна збільшити, якщо готувати більшу кількість аджики для консервації.

Лечо з огірками та помідорами


фото 1000.menu

Знадобляться:
огірки – 1 кг,
помідори – 500 г,
болгарський перець – 300 г,
часник – 3–4 зубчики,
морква – 2–3 шт.,
перець гострий стручковий – 1–2 шт.,
олія – 60 мл,
оцет (9 %) – 50 мл.
Моркву помити й почистити, порізати соломкою. Болгарський перець помити, видалити насіння і порізати брусочками. Нагріти на сковороді олію і злегка обсмажити в ній порізані овочі, потім додати трохи кип’яченої води, щоб овочі протушкувати. Помідори помити й натерти на тертці або пропустити через м’ясорубку, щоб утворилося томатне пюре. Гострий перець помити, видалити насіння і дрібно його порізати, часник вичавити через прес. Огірки помити, зрізати з обох кінців кінчики, розрізати на четвертинки, а потім їх навпіл. Томатну масу перелити в каструлю, викласти в неї огірки та обсмажені овочі, додати сіль і цукор, оцет, перемішати й поставити на вогонь. Як тільки лечо закипить, вогонь зменшити, накрити кришкою і тушкувати все разом приблизно 30 хвилин. Заздалегідь простерилізовані сухі банки наповнити гарячим лечо, закатати, перевернути, укутати й залишити так на добу остигати. Зберігати у прохолодному місці.

Салат з огірків і моркви


фото 1000.menu

Знадобляться:
огірки – 1–1,5 кг,
морква – 200 г,
часник – 1 головка,
цукор – 60 г,
сіль – 20 г,
оцет (9 %) – 100 мл,
спеції для моркви по-корейському – 10 г,
олія – 100 мл.
Огірки помити й натерти на тертці для овочів по-корейському, моркву помити, почистити й натерти на тій же тертці. У глибокій мисці ретельно перемішати натерті овочі, додати подрібнений часник, сіль і цукор, налити оцет і олію, додати приправу, накрити кришкою і поставити в холодильник на 24 години. Розкласти салат по заздалегідь простерилізованих банках і поставити їх стерилізуватися (вода має доходити до плічок банки). Час стерилізування — 15 хвилин. Потім закатати банки, перевернути, укутати й дати охолонути. Зберігати у прохолодному місці.

Салат з кабачків «Як грузді»


фото 1000.menu

Знадобляться:
кабачки – 3 кг,
часник – 1–2 головки,
кріп – 1 пучок,
олія – 150 мл,
оцет (9 %) – 200 мл,
сіль – 2 ст. л.,
цукор – 6 ст. л.,
чорний мелений перець – 1 ст. л.
Кабачки помити, з молодих можна шкурку не зрізати, з перерослих краще зняти, а також видалити насіння. Порізати кабачки кубиками розміром 1×1 см, можна трохи більше, викласти у глибоку миску або в каструлю, розмір якої задовольняє. До подрібнених кабачків додати дрібно нарізану помиту зелень кропу, очищений рубаний часник, сіль, цукровий пісок, олію та оцет. Ретельно перемішати всі інгредієнти й залишити при кімнатній температурі на 3–4 години. Повинна виділитися велика кількість кабачкового соку. Потім розкласти шматочки кабачків із зеленню, спеціями і прянощами по банках, прикрити стерильними кришками і стерилізувати в каструлі з водою приблизно по 10–15 хвилин (час для півлітрових баночок), потім відразу ж закатати. Перевернути дороги дном, укутати й дати повністю охолонути. Зберігати у прохолодному місці.