Кукурудзяний рекорд установить один з районів Харківщини

09.07.2012 14:06 Агропром

Поля Зачепилівського району, на яких не вдалося зберегти озимину, пересіяли кукурудзою на зерно, і вони склали рекордну кількість – 20,5 тис. га.

У непростій – так би мовити, спекотній – ситуації опинились і хлібороби Зачепилівського району. Тут також узагалі не було опадів тоді, коли вони були конче потрібні, і поля були густо позначені «репанками». Перший заступник Зачепилівської райдержадміністрації Леонід Глянь розповів, що землероби цього регіону, пам’ятаючи минулорічне бездощів’я, застосували новітні технології обробки ґрунту, що дозволяють якнайдовше утримувати вологу в землі. Та й це в більшості випадків було не досить ефективним, хоча в таких підприємствах, як ПСП ім. Фрунзе та ТОВ АПК «Зачепилівське» збирають-таки добрі врожаї.

– У цьому році наш район суттєво постраждав через непогоду, і великі земельні масиви озимини довелося пересівати, – зазначив Леонід Глянь. – Але зачепилівські аграрії з порозумінням поставилися до того, що зерновий клин потрібно обов’язково зберегти, а тому ці площі пересіяли кукурудзою на зерно, і вони склали рекордну кількість – 20,5 тис. га. То ж сподіваємося, що в такий спосіб ми зможемо надолужити втрачене на озимому полі. Повертаючись до спекотної погоди, яка поки що «міцно» у нас установилася, скажу й таке: бездощів’я також може негативно вплинути й на врожайність інших сільськогосподарських культур – таких, як соняшник, кукурудза на зерно та цукрові буряки. Саме тому селяни з нетерпінням очікують рятівного дощу, який  додав би їм наснаги.

Леонід Глянь повідомив, що в районі збиральні роботи проведені на 33 % посіяних площ, урожайність ранніх зернових становить 22 ц/га. Повністю вже зібрано горох на площі 1508 га, урожайність його склала 17 центнерів на круг, а вже цими розпочнеться збирання ячменю.

Така сама врожайність ранніх зернових спостерігається і в сільгосппідприємстві ТОВ «Близнюківський комбікормовий завод». Як розповів його керівник Володимир Лисяк, площа збирання пшениці складає близько 400 га, уже зібрано хлібне багатство на 120 га. Тут теж негативно вплинула га врожайність недостатня кількість опадів. Проте Володимир Лисяк упевнений, що жнива буде проведено в стислі терміни і якісно, адже на полях працює високопродуктивна техніка та досвідчені механізатори.

Ігор Тесло, матеріал з газети "Слобідський край" №80-81 від 07.07.2012

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта