Наскільки якісний цукор виробляють харківські заводи

23.12.2013 13:11 Агропром
http://finance.obozrevatel.com/ http://finance.obozrevatel.com/

Чи виробляють на Харківщині якісний цукор та чи слід чекати харків'янам на подорожчання, дізнавався кореспондент "СК".

Цукрові заводи, що простоюють, зазнають багатомільйонних втрат, адже доводиться підтримувати обладнання в робочому стані, виплачувати різні податки та утримувати мінімум фахівців і охорону. Та головний «мінус» – це незайнятість людей, які вимушені шукати нові робочі місця.

Читайте також: Ціна харківського цукру. Чи слід очікувати на дешевий продукт

 

За словами генерального директора господарської асоціації «Харківцукор» Юрія Ільченка, поточного року на Харківщині працює лише три підприємства: ВАТ «Новоіванівський цукрозавод», ВАТ «Савинський цукрозавод» та Мурафський цукрозавод. Наступного року планується, що в області працюватиме вже сім цукрозаводів, а тому їх слід забезпечити належною кількістю цукросировини. Буде збільшене площі під посіви «солодкого кореня», тож прогнозується забезпечити ці переробні підприємства на рівні більше 900 тис. тонн цукросировини (у нинішньому році вирощено до 320 тис. тонн цукрового буряка).

Виникає ще одне запитання: чи не зіткнемося ми знову з перевиробництвом цукру? Думки спеціалістів тут розходяться. На перше місце для вітчизняних цукроварів виходить висока якість продукту. Коли вона відповідатиме міжнародним стандартам, тоді й можна буде говорити про експорт за кордон. Для порівняння: минулого року в Україні було вироблено 2 млн 331 тис. тонн цукру, і з них лише 200 тис. тонн відповідали першій і другій категорії якості (на Харківщині не вироблено жодного кілограма таких категорій). Тож іноземні компанії, що працюють в Україні та використовують у своєму харчовому виробництві цукор, не поспішають співпрацювати з вітчизняними цукроварами, не кажучи про солідні експортні поставки.

– Як бачимо, на ринку цукру є чимало нюансів, притаманних лише цій галузі, – резюмував Юрій Ільченко. – Та одне з головних завдань – це ні в якому разі не загубити вітчизняне буряківництво. Це зробити доволі легко, а відродити потім буде вкрай важко. Ще одним пріоритетним завданням для учасників «солодкого ринку» мають бути прийнятні ціни на цукор для українців. Переконаний, із цим можна впоратися, і цукор для людей не подорожчає.

Віктор Карпов, матеріал з газети "Слобідський край" №152 від 21.12.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта