Підтримка аграріїв: фахівці розповіли про діючі програми на Харківщині

19.04.2017 10:11 Агропром
фото: Марина Проценко фото: Марина Проценко
Цього року для українських аграріїв настали нові випробування. Окрім подорожчання посівної, яке, наприклад, харківські сільгоспвиробники прогнозують на рівні 25–30 %, з 1 січня скасували спецрежим ПДВ, який був основою розвитку господарств.

За словами директора АПК Олександра Нездюра, мало хто зрадів таким змінам, і легше від цього аграріям не стало. Але цього року на Харківщині діятимуть додаткові державні програми, аби допомогти сільгоспвиробникам.

Наприклад, сьогодні однією з таких програм є державна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, яка покликана підтримати аграрія через повернення ПДВ.

На Харківщині скористатися такою програмою виявили бажання 101 господарство на загальну суму 2,2 млн грн.

– Для цього господарствам необхідно подати заяву до першого числа кожного місяця. Потім податкова розглядає ці заявки. У разі схвалення казначейство до п’ятнадцятого числа того ж місяця повертає кошти, – розповів Олександр Нездюр.

За його словами, у регіоні продовжать діяти і минулорічні програми, наприклад, компенсація по кредитах.

Минулого року харківські аграрії отримали компенсації по кредитах на загальну суму 22,5 млн грн, у позаминулому році компенсація склала 18,5 млн грн.

Також у цьому році діятиме програма із закупки сільгосптехніки українського виробництва. Компенсацію за придбання такої техніки збільшили до 20 %.

Безкоштовні ліки: відомий список аптек в Харківській області

Детальніше про те, чим живуть сьогодні аграрії, читайте у статті.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта